CCleaner Cloud jest usługą opartą na przetwarzaniu w chmurze, która umożliwia używanie popularnego odkurzacza systemowego i funkcji z zakresu zarządzania zdalnie na wielu komputerach. Usługa doczekała się w tym tygodniu dużej aktualizacji.

Z informacji przekazanych przez Piriform wynika, że CCleaner Cloud pozwala teraz na instalowanie oprogramowania na wielu komputerach jednocześnie, dodano możliwość usuwania wielu punktów przywracania w tym samym czasie, wszystkie zaplanowane zadania generują logi oraz dodano optymalizację dla dysków SSD z użyciem Defragglera. Przy okazji dodano opcję "Restore Defaults" w menu kontekstowym oraz poprawiono proces instalacji i system raportowania błędów. CCleaner Cloud możecie wypróbować udając się pod ten adres.

Warto dodać, że w tym tygodniu Piriform uaktualniło również CCleanera na Windows. W wersji z numerem 5.12 poprawiono m.in. oczyszczanie w Firefoksie 42.0 i Google Chrome, pomijanie funkcji Kontroli Konta Użytkownika w Windows 10 oraz udoskonalono oczyszczanie po przeglądarkach typu portable.