Do sieci trafił uaktualniony plan wydawniczy Intela obejmujący procesory dla komputerów desktop. Mówiąc najogólniej pokrywa się on z wcześniejszymi informacjami jakie podawaliśmy na łamach TPC odnośnie premiery poszczególnych rodzin układów. Jeszcze w tym roku, a mianowicie w trzecim kwartale bieżącego roku, portfolio Intela poszerzy się o chipy Haswell-E, dedykowane dla entuzjastów. Opisywane układy będą produkowane w 22nm procesie litograficznym i są kompatybilne z podstawką LGA 2011-3 (ulepszona wersja obecnie wykorzystywanej LGA 2011).

Do sprzedaży trafią zarówno odmiany sześciordzeniowe (dwunastowątkowe), jak i ośmiordzeniowe (szesnastowątkowe), z maksymalnie 20MB pamięci podręcznej, 40 liniami PCI-Express 3.0 i czterokanałowym kontrolerem typu DDR4-2133MHz.

W pierwszym kwartale przyszłego roku na scenę wkroczą desktopowe Broadwelle, czyli pierwsze procesory Intela wytwarzane w 14nm procesie litograficznym. W porównaniu do Haswelli i Haswelli Refresh otrzymamy poprawiony układ IGP i praktycznie niezmienione rdzenie x86 (zaledwie drobne poprawki). Nadal będzie wykorzystywana ta sama podstawka, czyli LGA 1550.

Do Broadwelli bardzo szybko dołączą Skylake - ich debiut ma nastąpić w drugim kwartale przyszłego roku. Układy te otrzymają całkiem nowe rdzenie x86, wydajniejszy IGP (do GT2 i GT3 dołączy GT4e z pamięcią eDRAM) oraz kontroler pamięci RAM typu DDR3/DDR4. Potrzebna będzie też płyta główną z podstawką LGA 1151.

Potwierdzono też premierę procesorów z rodziny Braswell, która nastąpi w pierwszym kwartale 2015 roku.