Electronic Arts powiedział wczoraj, że zamierza wydać 14 nowych gier w następnym roku podatkowym, który potrwa do końca marca 2021 roku. Tytuły nie zostały ujawnione, chociaż cztery zostały potwierdzone jako gry sportowe - więc nowy Madden, nowa FIFA, nowy NHL i tajemniczy czwarty tytuł oraz gry z nowym uniwersum i "dodatkowy tytuł EA HD".

Wszystko to było dość konwencjonalne i mało zaskakujące, ale stało się bardziej interesujące dzisiaj, gdy VentureBeat poinformowało, że przedmiotowy tytuł HD będzie w rzeczywistości remasterem trylogii Mass Effect. To niewiele, ale jest to całkowicie jednoznaczne stwierdzenie - "remaster HD gry EA to Trylogia Mass Effect" - a Jeff Grubb z VentureBeat był tego na tyle pewny, że napisał to na Twitterze, aby zwrócić uwagę na to oświadczenie.

Raport nie został jeszcze zweryfikowany. Trylogia Mass Effect zakończyła się w 2012 roku - cała wieczność jeśli chodzi o rozwój przemysłu - i od tamtego czasu otrzymaliśmy jedną grę z tego uniwersum, Mass Effect: Andromeda. W rzeczywistości może to być częścią strategii. Pod koniec 2019 roku pojawił się raport, że nowy Mass Effect był w " bardzo wczesnym etapie rozwoju " i jaki jest lepszy sposób, aby przypomnieć ludziom, jak świetny był Mass Effect, niż zrzucenie zremasterowanej trylogii przed wielkim powrotem?