Elektryczne pojazdy coraz częściej pojawiają się w Policji Po segwayach i elektrycznych samochodach przyszedł czas na elektryczne rowery.

Dwa rowery z napędem elektrycznym trafiły do komisariatu Bydgoszcz Szwederowo. Pojazdy mogą się przydać przy patrolowaniu parków, skwerów i innych miejsc, do których nie zawsze dojadą radiowozy. Policjanci na takich rowerach reagują na przypadki spożywania alkoholu w miejscach do tego nie wyznaczonych, dokonują kontroli stanu trzeźwości rowerzystów oraz przestrzegania innych przepisów, uczestniczą w zabezpieczeniu różnego rodzaju imprez.

Przekazane do testów rowery wyposażono w baterie o dużej pojemności i silniki o mocy 350 W. Według producenta moc baterii wystarcza na pokonanie od 50 do 130 km. Uwagi i opinie zebrane podczas testów zostaną przekazane producentowi.

Na zdjęciach widzimy, że są to dwa różne rowery. Jeden jest trekingową damką, drugi to rower górski.

Służby takie jak policja mogą przyczyniać się do promowania pojazdów elektrycznych, dlatego zawsze chętnie informujmy o takich objawach postępu.

Przy okazji przypominamy, że w polskiej policji znalazły już zastosowanie elektryczne radiowozy, elektryczne skutery oraz segwaye. Zaletą samochodów i skuterów są małe koszty eksploatacji. Segwaye podobnie jak rowery są cichym i czystym środkiem transportu do patrolowania obszarów wyłączonych z ruchu kołowego.

[Marcin Maj]