Firma Microsoft ponownie pokazuje, że będzie zastępowała produkty marki Nokia swoimi rozwiązaniami. Po smartfonach przyszedł czas na przenośne ładowarki. Teraz zapowiedziano wprowadzenie na rynek Portable Charger.

Urządzenie otrzyma akumulator o pojemności 6000 mAh, który pozwoli nam będąc w podróży naładować nasz smartfon lub tablet. W komplecie mamy przejściówkę z USB do micro USB, co zapewnia kompatybilność nie tylko ze smartfonami Lumia, ale także z innymi modelami. Co ciekawe Microsoft Portable Charger pełen stopień naładowania może utrzymać nawet kilka miesięcy, a po upływie roku może zniknąć maksymalnie 20%.

Pojemność 6000 mAh ma być wystarczająca do nawet kilkukrotnego naładowania akumulatora w smartfonie. Dla przykładu niskobudżetowa Lumia 530 ma akumulator o pojemności 1500 mAh, podczas gdy największe modele flagowe, takie jak chociażby LG G3 sięgają wartości od 3000 do 3500 mAh.

Portable Power firmy Microsoftu do sklepów trafi przed końcem bieżącego miesiąca, w trzech wersjach kolorystycznych - białej, zielonej oraz pomarańczowej.