Firma Craob planuje wprowadzić na rynek swój najnowszy laptop koncepcyjny, Craob X. Craob-X to w pełni bezprzewodowy laptop oparty na procesorze Intel Alder Lake i wykorzystujący najnowszą technologię pamięci. Jednak jego najważniejszą cechą jest brak jakichkolwiek portów, co sprawia, że jest on w pełni bezprzewodowy.

Craob-X: notebook ,który zostanie wprowadzony na rynek jeszcze w tym roku
Nowy laptop Craob X wykorzystuje procesor Intel Core i7-1280P Alder Lake, oferuje także przekątną o rozdzielczości 13.3 ''i bezramkowy ekran 4K . Craob
Laptop Craob X oferuje do 32 GB pamięci LPDDR5 wraz z 2 TB pamięci masowej PCIe 4.0. Nowy notebook będzie wykorzystywał najnowocześniejszą technologię WiFi6E do łączności bezprzewodowej. Najważniejszą funkcją nowego notebooka jest niewykorzystywanie żadnych portów w fizycznej konstrukcji. Laptop nie ma gniazd USB, MiniJack, Thunderbolt, kart SD ani portu ładowania. Wybór projektu przez Craoba ma sens ze względu na cienką grubość laptopa 7 mm. Fizyczną łączność zapewnia dołączona ładowarka magnetyczna, która przylega do pokrywy laptopa.

Craob

Craob X nie ma fizycznych złączy (konstrukcja bezportowa), więc nie ma portów I/O, takich jak USB Tyle A/C, Thunderbolt, MiniJack, gniazdo kart SD, a nawet port ładowarki. Jednak wszystkie te porty będą dostępne na magnetycznej ładowarce bezprzewodowej, bezpośrednio do pokrywy. Ładowarka magnetyczna oferuje USB-C, USB-A, Thunderbolt, gniazdo kart SD i gniazdo słuchawkowe, dzięki czemu użytkownik nie musi być zależny od łączności bezprzewodowej tylko w celu załatwienia sprawy.

CraobCraobCraob