Prestigio pokazał smartfony z mobilnym systemem Microsoftu na targach Computex Taipei, które są największym azjatyckim, a drugim światowym wydarzeniem w branży komputerowej.

Prestigio ogłasza wprowadzenie dwóch smartfonów działających pod kontrolą Windows Phone 8.1, modeli 8400DUO i 8500DUO, które charakteryzują się zaawansowanymi możliwościami najnowszej wersji mobilnej platformy Windows oraz kunsztem inżynierskim w zakresie podzespołów. Oba smartfony oferują korzystanie z Live Tiles, pakietu Office, komunikatora Skype, chmury One Drive, usług Xbox oraz wiele możliwości zarządzania urządzeniem w oparciu o rozwiązania Microsoft. Nick Parker, Wiceprezes Microsoftu ds. partnerstwa w obszarze urządzeń zapowiedział model Prestigio 8500DUO jako najnowszego członka rodziny Windows Phone.

Oba zaprezentowane modele oferują funkcjonalne innowacje, takie jak czterordzeniowy procesor, matrycę aparatu o rozdzielczości 8MPx, wyświetlacz wykonany w technologii IPS oraz tryb dual SIM, pozwalający na korzystanie z dwóch numerów telefonu w jednym urządzeniu bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania.

Urządzenia z systemem Windows Phone 8.1 dają możliwość śledzenia ważnych dla użytkownika informacji za pośrednictwem funkcji Live Tiles, a dzięki Action Center otrzymujemy powiadomienia o aktualnych działaniach i aktywnościach. Z kolei funkcja Sense monitoruje zdarzenia zachodzące w systemie, takie jak poziom zużycia baterii czy ilość dostępnej przestrzeni na dane. Platforma Windows 8.1 to także liczne aplikacje biznesowe i udogodnienia w zakresie korporacyjnego dostępu za pośrednictwem klienta VPN, wbudowanego systemu zarządzania urządzeniem (MDM) oraz szyfrowanie poczty e-mail.

Klienci Prestigio będą jednymi z pierwszych na świecie, którzy doświadczą możliwości Windows Phone 8.1 na swoich urządzeniach. Cieszymy się z faktu, iż użytkownicy smartfonów Prestigio w Europie będą mieli sposobność obcowania z tym optymalnie spersonalizowanym systemem
- powiedział Peter Han, Wiceprezes działu marketingu OEM w Microsoft Corporation.

Prestigio MultiPhone 8500DUO wyposażony jest w pięciocalowy wyświetlacz IPS z Gorilla Glass, prezentujący obraz w rozdzielczości 720x1280 pikseli.

Zaawansowaną wielozadaniowość gwarantuje czterordzeniowy procesor z zegarem 1.2GHz wspierany przez 1GB pamięci RAM. Frontowa kamerka z matrycą 2MPx umożliwia prowadzenie wideo konferencji, zaś aparat główny z funkcją autofokus utrwala zdarzenia w 8 milionach kolorów. Rozwiązanie dual SIM pozwala na oddzielenie życia prywatnego od spraw służbowych w obrębie jednego smartfona, a także rozdzielenie funkcji GSM i WCDMA (3G), kompatybilnej z darmowym internetem Aero2.

Model 8500DUO dostępny będzie w lipcu w cenie 749 zł w dwóch kolorach obudowy - białym i czarnym.

Prestigio MultiPhone 8400DUO oferuje wyraźny, czterocalowy wyświetlacz z matrycą IPS odwzorowujący z jakością 480x800 pikseli. Za sprawne działanie podzespołów odpowiada wydajny, czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1.2GHz. Na pokładzie znajdują się dwie kamerki - frotowa VGA oraz aparat główny 8MPx z pomocniczym autofokusem. Urządzenie zapewnia szybki transfer danych, tryb dual SIM oraz zaawansowane możliwości najnowszego systemu Windows Phone.

Model 8400DUO dostępny będzie w lipcu w cenie 449 zł w kolorze białym i czarnym.

[Łukasz Szewczyk]