Obecna niepewność geopolityczna powoduje, że ceny ropy osiągają rekordowe ceny. Średnia cena krajowa w USA sięga 4,17 USD, ale w niektórych częściach tego kraju cena ta dochodzi nawet do 8 USD za galon. Jak donosi Electrek, właśnie to powoduje, że coraz więcej ludzi zwraca się do Tesli po zakup auta, co czyni Teslę zdecydowanie najpopularniejszą firmą produkującą samochody elektryczne w Ameryce.

Teslapozew

Według źródeł zaznajomionych z tą sprawą, wskaźnik zamówień firmy kierowanej przez Elona Muska cały czas rośnie. Jedno ze źródeł posunęło się nawet do stwierdzenia, że sprzedaż wzrosła o 100 procent z tygodnia na tydzień w tych częściach kraju, które były szczególnie narażone na wysokie ceny ropy i gazu. Rosnące koszty paliwa w rzeczywistości prowadzą do szybszego przejmowania rynku samochodowego przez pojazdy elektryczne. Zapewne rosnące ceny na stacjach paliw już zachęcają konsumentów do dokonywania bardziej ekologicznych wyborów, choć z tą ekologią w autach elektrycznych, to jeszcze nie tak do końca wszystko działa jak powinno.

Pomimo ogromnego zainteresowania autami Tesli, jest jeden duży problem - utrzymanie produkcji zgodnie z popytem nigdy nie było mocną stroną Tesli. Podczas gdy nowa fala zamówień może wysłać silny sygnał inwestorom, Tesla nie będzie w stanie z dnia na dzień zwiększyć produkcji.