Firma Qualcomm pokazała swoją propozycję, która ma być alternatywą dla zaprezentowanego niedawno Chromecasta. Urządzenie Qualcomm 4K Streaming Adapter będzie komputerem opartym na Androidzie o rozmiarach dongle HDMI.

Urządzenie to sprawdzi się przede wszystkim podczas streamowania, bowiem wystarczy podłączyć go do portu HDMI w naszym telewizorze. W tym przypadku mamy jednak dosyć wysoką wydajność, bowiem zastosowano tutaj procesor Snapdragon 800, który jest nie tylko szybki, ale także wspiera łączność LTE. Możliwe, że i tak niebawem producent zdecyduje się na udoskonalenie komputera i zamontuje na nim Snadragona 810, który jest flagowym produktem Qualcomma. Prezentowany tutaj mini PC to model referencyjny, którego sam producent nie będzie sam sprzedawał. Udostępni go swoim partnerom, którzy mogą wprowadzić go do sklepów w dowolnej formie.

Wygląda na to, że pomysł amerykańskiej firmy rzeczywiście jest ciekawy i może sporo namieszać na rynku. Obecnie chińskich rozwiązań mamy co najmniej kilka i wszystkie z nich są atrakcyjne cenowo. Zobaczymy, jak będzie w tym wypadku.