Firma Razer, światowy lider w produkcji urządzeń oraz oprogramowania dla graczy zapowiedziała Razer Seir?n, cyfrowy mikrofon plug-and-play zaprojektowany z myślą o studyjnym nagrywaniu oraz strumieniowaniu.

Razer Seir?n wykorzystuje złącze USB oraz trzy kondensatory 14 mm, które umożliwiają cztery tryby pracy: stereo, kardioidalny, dwukierunkowy i wszechkierunkowy. Do przełączania między nimi służy specjalna gałka znajdująca się na obudowie. Specyfikacja techniczna mikrofonu mówi, że poradzi on sobie z nagrywaniem dźwięku o częstotliwości próbkowania 192 kHz i bit rate 24 bit w zakresie 20 Hz - 20 kHz. Dzięki temu Seir?n spełni oczekiwania profesjonalnych muzyków, streamerów i autorów kanałów na YouTube, którym zależy na najwyższej jakości dźwięku.

Wbudowany wzmacniacz mikrofonowy o mocy 130 mW chrakteryzuje się SNR na poziomie 114 dB oraz pasmem przenoszenia 15 Hz - 22 kHz. Czułość urządzenia została ustalona na 4,5 mV, a maksymalny SPL wynosi 120 dB. Trzy 14-milimetrowe kondensatory zapewniają wsparcie dla czterech trybów nagrywania - kardioidalnego, stereo, dwukierunkowego i wszechkierunkowego.

Cena Razer Seir?n została ustalona na 179,99 euro. Dostępne są także dla niego dodatkowe akcesoria w postaci uchwytu koszykowego oraz popfiltru, za które trzeba zapłacić odpowiednio po 50 euro.