Uruchomienie usługodawcy i producenta sprzętu Space Exploration Technologies Corp. (SpaceX) buduje własną konstelację satelitów niegeostacjonarnych (NGSO), nazwaną Starlink, aby zapewnić użytkownikom w Ameryce Północnej łączność z Internetem za pośrednictwem satelity. SpaceX zamierza usunąć bariery w dostępie do Internetu, które często powstają z powodu ograniczeń geograficznych, i ma również nadzieję na zabezpieczenie funduszy od Federalnej Komisji Łączności (FCC) w ramach planów organu regulacyjnego, aby zapewnić łączność z Internetem dla wiejskich Amerykanów w ramach Fundusz Cyfrowych Szans Wiejskich.

Orzeczenia FCC w tej sprawie pokazały obawy Komisji, że Starlink jest w fazie eksperymentalnej, a SpaceX przeciwdziała im twierdząc, że sieć zacznie działać dla klientów w Stanach Zjednoczonych do końca tego roku. W tym celu Starlink właśnie osiągnął kluczowy kamień milowy, aby udowodnić FCC, że usługa rzeczywiście znajduje się w końcowej fazie wczesnego wdrożenia, ponieważ organ regulacyjny zatwierdził wniosek SpaceX o routery bezprzewodowe Starlink.

Dryuituotyuoyuoyp

SpaceX osiąga decydujący kamień milowy we wdrożeniu Starlink poprzez zatwierdzenie FCC.

Dokumentacja SpaceX w Komisji ujawnia kluczowe szczegóły dotyczące routera, a jeśli zapewnimy sobie luksus przypuszczeń, może również dostarczyć szczegółowych informacji na temat wewnętrznych szacunków firmy dotyczących pełnej komercjalizacji Starlink. Wdrożenie sieci zależy od kilku czynników, z których wszystkie muszą zostać spełnione, jeśli SpaceX ma skutecznie dostarczać internet satelitarny użytkownikom, którzy są gotowi zapłacić rachunek. Czynniki te obejmują rozległe rozmieszczenie satelitów, brak ograniczeń przydziału widma i wprowadzenie wymaganego sprzętu do użytkownika końcowego.

Spacex

Na początek jasne jest, że router będzie produkowany przez tajwańską firmę Wistron NeWeb Corporation. Wistron jest jednym z kilku producentów kontraktowych, którzy działają poza wyspą i zapewniają montaż i inne udogodnienia dla renomowanych amerykańskich gigantów technologicznych, takich jak Apple Inc. Routery będą również produkowane na Tajwanie zgodnie ze schematem lokalizacji etykiet zgłoszenia.

Dokumenty ujawniają również wymiary i kształt routera, który nie wydaje się przypominać standardowej konstrukcji. Router Starlink SpaceX będzie miał kształt trójkąta, a patrząc od podstawy, wysokość tego trójkąta wyniesie 72,5 mm, a długość podstawy 38,5 mm. Ponadto schemat lokalizacji etykiety w dokumentacji pokazuje spód tego urządzenia z metalicznym srebrnym wykończeniem, które zostało potwierdzone jako aluminiowa farba w sprayu na schemacie informacji o lokalizacji etykiety

Spacex

Chociaż są to wszystkie szczegóły dotyczące fizycznego wyglądu routera, które nie są ograniczone poufnością, zgłoszenie zapewnia również wgląd w plany SpaceX dotyczące marketingu routerów dla ogółu społeczeństwa. Firma złożyła do FCC dwa wnioski o zachowanie poufności w ramach wniosku o zatwierdzenie routera, a spośród nich wniosek krótkoterminowy zawiera prośbę do Komisji o zachowanie poufności wewnętrznych, zewnętrznych i testowych zdjęć routera oraz instrukcji obsługi do 180 dni po upoważnienie do zapobiegania wyciekom i szkodom dla konkurencji SpaceX.

Spacex

Oznacza to, że SpaceX powinien rozpocząć wprowadzanie na rynek routerów w ciągu sześciu miesięcy od dzisiejszego zgłoszenia, ponieważ w przeciwnym razie firma musiałaby zwrócić się do Komisji o przedłużenie okresu obowiązywania tej poufności. Ta oś czasu jest zgodna z szacunkami początkowej publicznej dostępności usługi internetowej i jak wspomniano powyżej, SpaceX ma wiele motywów, aby przekonać FCC, że jest w stanie dostarczyć je na czas.