Wszystkie informacje na temat nowych układów NVIDIA RTX 3090 Ti wywołują różne odczucia. O cenie, opłacalności zakupu tego produktu jak i o jego dostępności chyba nawet nie musimy tutaj wspominać. Dodatkową wisienką na torcie może być niesamowicie wysoki pobór prądu przez układy RTX 3090 Ti.

Z przecieków na Twitterze możemy się "wstępnie i nieoficjalnie" dowiedzieć, że model MSI RTX 3090 Ti Suprim X od MSI, może wykazywać zapotrzebowanie aż na 480W z zasilania 3x8PIN (i chipsetu). Takie małe tam skromne pół kilowata, które np. w połączeniu z i9 12900K po OC bez limitów mocy, wraz z OC samej karty będzie nawet podchodzić do wartości 1kW podczas pełnego obciążenia. Scenariusz mocno skrajny, ale całkiem możliwy. Przeciek z tymi informacji został umieszczony dokładnie tutaj

Ffsu22x4hzkrgkpryueiom

Cała grafika wygląda jak "kopiuj - wklej" z oficjalnych specyfikacji podawanych na swojej stronie przez MSI. Dodatkowo możemy się dowiedzieć, że moc sugerowanego zasilacza pod ten układ będzie wynosić aż 1000W. Na koniec nieco mniejsze zaskoczenie, może zdziwienie, ale różnica taktowań pomiędzy trybami Gaming oraz Silent Mode a EXTREME Mode, to raptem 20 MHz. Póki co pamiętajmy jednak, że są to tylko i wyłącznie przecieki nieoficjalnych informacji. Retweeta z tymi informacjami umieścił jednak na swoim profilu, nawet momomo_us, a tam akurat często mają rację.