Samsung Galaxy S5 to jeden z najbardziej wyczekiwanych modeli smartfonów. Niestety na początku jego debiutu, co ma nastąpić 9 kwietnia, mogą się pojawić problemy z dostępnością telefonu. Samsung projektując swojego flagowca popełnił bowiem kilka błędów, które uwidoczniły się w momencie masowej produkcji. Jak donoszą nieoficjalne źródła wykryto, że część modeli S5 posiada wady fabryczne, które w kilku wypadkach objawiły się zapaleniem się smartfonów jeszcze w fazie produkcji.

Problem ze złym wykonaniem dotknął też niektóre akcesoria dołączane do telefonu, co również negatywnie wpłynęło na tempo produkcji. Ostatni problem z jakim borykają się inżynierowie Samsunga dotyczy aparatu cyfrowego, który jak się okazuje nie działa w sposób prawidłowy i czasami wykonuje zdjęcia, którym daleko do ideału.

W wyniku tych problemów zamiast planowanych 5-7 milionów sztuk modeli Galaxy S5 na rynek trafi zaledwie 4-5 milionów sztuk, a to może być zbyt mało.

Trzeba w tym momencie przyznać, że Samsung nie jest jedynym producentem, któremu zdarzyła się wpadka, jednak to raczej nie przekona osób, które nie mogą się doczekać na model S5.