Pogłoski mówią, że Samsung nie będzie dostarczać już procesorów dla urządzeń Apple. Koreański gigant przez wiele lat spełniał tą rolę. Znane są jednak relacje pomiędzy tymi firmami, bowiem nadal spotykają się one w sądach w sprawie naruszeń patentowych. Plotki, które pojawiły się w sieci twierdzą, że Apple ma już dość wspierania wroga i prawdopodobnie zrezygnuje z jego usług.

Firma z Cupertino co prawda zleciła już wcześniej produkcję układów A8 dla TSMC, ale ich tworzeniem i tak w głównej mierze zajmował się Samsung. W przypadku kolejnej generacji procesorów - A9 sytuacja ta może się zmienić i całą produkcją kierować będzie Taiwan Semiconductor Manufacturing Company. Teorie, dlaczego tak być może będzie są dwie. Jedną już napisałem wyżej - niechęć do finansowania głównego rywala, a druga - według Apple TSMC oferuje lepszą jakość oraz jest w stanie produkować procesory szybciej i taniej.

Póki co jest oczywiście zbyt wcześnie, aby z całą pewnością stwierdzić, że Apple rezygnuje z Samsunga. Firma jednak potwierdziła, że układ A9 zbliża się wielkimi krokami i już niedługo rozpocznie się jego produkcja.