Koreański gigant przejął niedawno firmę Viv Labs, która współtworzyła niegdyś z firmą Apple program Siri, czyli asystenta głosowego dla urządzeń pracujących pod kontrolą systemów iOS. Najprawdopodobniej Samsung zamierza opracować własne rozwiązanie tego typu, stając się w ten sposób konkurentem dla wspomnianego wyżej Apple'a, Google oraz Microsoftu.

Ile pieniędzy Koreańczycy przeznaczyli na nową inwestycję? Tego niestety nie ujawniono, można się jedynie domyślać, że stawki nie należały do najniższych. Firma Viv Labs powstała w roku 2012 i ma na swoim koncie udział w opracowaniu jednego z najpopularniejszych asystentów głosowych dla smartfonów i tabletów, czyli właśnie Siri. Ci sami specjaliści pracują obecnie nad kolejnym tego typu programem, który ma jednak być o wiele bardziej zaawansowany. Nowy projekt potocznie nazywany jest "Siri nowej generacji", a oficjalnie zadebiutuje na rynku najprawdopodobniej jako Viv.

Google wraz z premierą smartfonów Pixel pokazał światu Google Assistant, który jednak zarezerwowany będzie tylko dla niektórych urządzeń z Androidem na pokładzie. Nie trzeba więc być geniuszem, aby domyślić się, że Samsungowi będącemu liderem rynku tego typu urządzeń nie do końca może podobać się ewentualność, że jego urządzenia nie otrzymają asystenta głosowego autorów Androida. Firma najwyraźniej zamierza więc sama zainwestować w oprogramowanie - najprawdopodobniej chodzi tu właśnie o Viv.