Firma Toshiba pokazała swój najnowszy model hybrydowego urządzenia typu 2 w 1. Sprzęt ten wyposażony jest w odpinaną klawiaturę, dzięki czemu może pracować jako laptop i tablet. Satellite Click Mini trafi do Europy już w I kwartale 2015 roku i będzie kosztować 299 Euro.

Toshiba Satellite Click Mini oferuje 8,9-calowy ekran dotykowy IPS o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli. Urządzenie napędzane jest przez procesor Intel Atom Z3735F, który jest wspierany przez 2 GB pamięci RAM. Użytkownik może skorzystać z 32 GB pamięci wbudowanej z możliwością jej rozszerzenia o 128 GB, dzięki slotowi na karty pamięci microSD. Użytkownik może skorzystać z dwóch kamer: przedniej o rozdzielczości 2 Mpx i tylnej 5 Mpx. Na pokładzie znalazły się ponadto dobrej jakości głośniki stereo.
W zestawie znajduje się akumulator, mający wydłużyć czas pracy tabletu z ośmiu do szesnastu godzin (mowa o odtwarzaniu wideo). Całość waży 1 kg, natomiast sam tablet - 470 g. Konstrukcja będzie sprzedawana z preinstalowanym systemem Windows 8.1 z Bing. Nabywcy otrzymają gratis roczną subskrypcję pakietu biurowego Office 365 Personal.

Toshiba Satellite Click Mini trafi do sprzedaży w pierwszym kwartale bieżącego roku. Mówi się, że jego cena będzie wynosiła ok. 230 funtów, ale na konkretne dane w tej materii trzeba jeszcze poczekać.