Niedawno informowaliśmy, że Toshiba zamierza pozbyć się swojego działu odpowiedzialnego za pamięci, aby skupić się na bardziej dochodowych dziedzinach swojej działalności. Wśród zainteresowanych zakupem wymieniało się głównie firmę Western Digital, jednak nie tylko Amerykanie są zainteresowani transakcją.

Ofertę postanowiła złożyć firma SK Hynix. Koreańczykom zależy na umocnieniu swojej pozycji na rynku pamięci, stąd zakup działu Toshiby z pewnością stanowi dla nich łakomy kąsek. Niestety oficjalnie nie wiadomo jaka część akcji miałaby wejść w posiadanie Hynixa, oraz na jaką kwotę miałaby opiewać ta transakcja.

Rynek pamięci flash NAND boryka się obecnie z problemem małej podaży produktów, co teoretycznie stanowi wymarzoną sytuację dla przedsiębiorców. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli SK Hynix chce zdobyć pozycję lidera, musi postarać się zrobić to szybko i Toshiba z pewnością ma tego świadomość. Tu jednak sytuacja działa na korzyść obu firm, ponieważ kwestia sprzedaży akcji musi być rozwiązana przed końcem bieżącego kwartału.