Salwador oficjalnie zaczął wydobywać bitcoiny, wykorzystując wulkanu jako źródło energii. Wulkan na dzień ogłoszenia zgodnie z tweetem prezydenta Nayiba Bukele (1 października) zrobił 0,00599179 bitcoinów, czyli około 269 USD.

Salwwulkan

Poleganie na zielonej energii do wydobywania bitcoinów ma wiele sensu, biorąc pod uwagę, że proces ten zużywa spore ilości energii elektrycznej. Salwador podtrzymuje swój trend na kryptowaluty. Mały kraj Ameryki Środkowej stał się pierwszym krajem, który ogłosił w czerwcu cyfrową walutę jako prawny środek płatniczy. W czerwcu Bukele obiecał stworzyć plan oferowania obiektów do wydobycia Bitcoin z bardzo tanią, w 100% czystą, w 100% odnawialną, bezemisyjną energią z wulkanów. Jak obiecał, tak zrobił. Kilka miesięcy później Bukele spełnił swoją obietnicę

"Wciąż testujemy i instalujemy, ale jest to oficjalnie pierwsze wydobycie bitcoinów z wulkanu" - napisał Bukele. Nie Jest to też pierwsza tego typu operacja na świecie. "To tylko energia geotermalna" - powiedział dla CNBC górnik Bitcoin Alejandro de la Torre "Islandia robi to od samego początku wydobycia bitcoinów".