Czy to olbrzymi ptak? Nie! To coś w rodzaju samolotu. Samolotu, który de facto nie istnieje, ale jest to co prawda bardzo fajny pomysł o nazwie Sky Cruise czyli fantastyczny hotel podniebny napędzany energią jądrową. Czy w przyszłości czekają nas podróże takimi samolotami, statkami? Zobaczcie wideo:


Szczegółowa wizualizacja 3D prezentuje ogromny statek powietrzny, rzekomo zaprojektowany, aby pomieścić ponad 5000 gości podczas niemal nieprzerwanego lotu. Samolot posiadający na pokładzie eleganckie restauracje, ogromne centrum handlowe, siłownie, teatry, baseny, usługi fitness i medyczne, przestrzenie na imprezy itd itd. Narrator na filmie podsuwa nawet pomysł na ślub ponad chmurami, który byłby dość niesamowitym sposobem powiedzenia "tak".

Koncepcyjny statek powietrzny może pochwalić się 20 silnikami elektrycznymi, napędzanymi wyłącznie przez mały reaktor jądrowy, który "wykorzystuje wysoce kontrolowaną reakcję syntezy jądrowej". A ponieważ nie wymagałby uzupełniania paliwa, rzadko musiałby lądować.

Jednak wielu komentatorów pod filmem szybko zwróciło uwagę na wady projektowe - nie tylko na to, że praktyczna fuzja jądrowa jeszcze w rzeczywistości nie istnieje. A nawet gdyby tak się stało, byłyby inne ogromne wyzwania inżynieryjne do pokonania. "Gdyby fizyka i aerodynamika nie istniały, ten statek mógłby rzeczywiście wystartować" - zauważył jeden z komentujących film na kanale YouTube. Inny komentujący napisał "Założę się, że przez całą podróż nadal kończę obok czyjegoś krzyczącego trzylatka".