Właściciele inteligentnych telewizorów Samsunga donoszą o "nowej funkcji" w swoim sprzęcie. Smart TV wyświetlają reklamy podczas oglądania filmów pochodzących z dysku twardego.

Australijscy użytkownicy Smart TV skarżą się, że ich telewizory zaczęły przerywać oglądanie filmów pochodzących m. in. z dysku twardego reklamą Pepsi. Twierdzą, że pozbawiony dźwięku spot pojawia się na części ekranu co 20 - 30 minut.

Problem zgłaszają osoby, które do strumieniowania plików z dysku do telewizora wykorzystują aplikację Plex. Początkowo podejrzewano, że to jej twórcy są odpowiedzialni za emitowanie reklamy, jednak przedstawiciel firmy zaprzeczył. O niepożądanym spocie pojawiającym się podczas oglądania filmów poinformowali również użytkownicy Foxtel TV. W tym przypadku rzecznik firmy również twierdzi, że oprogramowanie nie ma nic wspólnego z wyświetlaną reklamą, a co za tym idzie - winą obarczono Samsunga.

Okazało się, że słusznie. Przedstawiciele koreańskiej firmy przyznali, że wiedzą o utrudnieniach, z którymi spotkali się użytkownicy Smart TV, jednak wyświetlanie reklamy nie jest skutkiem celowych działań Samsunga, lecz błędu, który pojawił się po ostatniej aktualizacji oprogramowania. Firma zapewniła, że problem zostanie rozwiązany.

Nawet jeżeli przerywanie filmów było skutkiem błędu, to oprogramowanie odpowiedzialne za wyświetlanie spotów nie przez przypadek znalazło się w australijskich telewizorach. Czyżby koreańska firma znalazła nowe źródło dochodu?