Firma Qualcomm dostarcza nam coraz bardziej szczegółowych informacji na temat swojego najnowszego, flagowego procesora Snapdragon 820. Model ten poznajemy już od marca tego roku, a tym razem dowiedzieliśmy się kilka szczegółów na temat szybkości przesyłku danych i ładowania.

Ujawniono, że Snapdragon 820 będzie pierwszym układem, który wesprze superszybkie ładowanie LTE-Advanced o prędkości 600 Mbps, tym samym przebije rekord poprzednika (450 Mbps). W tym wypadku upload plików wyniesie 150 Mbps. Ma to być pierwszy układ z obsługą nielicencjonowanego LTE (LTE-U - umożliwia agregację licencjonowanych i nielicencjonowanych pasm). Wesprze one wielogigabitowe połączenia WiFi 802.11ad. Nie zapomniano także o technologii Quick Charge 3.0, która według producenta jest o 27% szybsza w ładowaniu baterii naszego urządzenia mobilnego od poprzednika. Zastosowany tutaj algorytm oszczędza energię w trakcie szybszych sesji ładowania i w porównaniu do wersji 2.0 traci o 45% mniej energii, co przełoży się na wyższą żywotność naszego smartfonu.

Na premierę Snapdragona 820 poczekamy jeszcze do przyszłego roku. W 2015 roku powinniśmy otrzymać model 617, który zaoferuje osiem rdzeni i wsparcie dla LTE 300Mbps i Quick Charge 3.0.