SoundCloud uruchomiło właśnie płatną usługę muzyczną SoundCloud Go, dzięki której użytkownicy mają dostęp od ponad 125 mln utworów, w tym największych produkcji dużych wytwórni muzycznych. Subskrypcja zaoferować ma też kilka dodatkowych rozwiązań, które mają przyciągnąć użytkowników darmowych kont.

SoundCloud Go wystartowało i jest obecnie dostępne dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych. W ramach miesięcznego abonamentu, subskrybent otrzymuje dostęp do wspomnianej już, gigantycznej bazy utworów. W porównaniu do bezpłatnego SoundCloud, rozszerzony został katalog muzyczny, w których pojawiły się też np. produkcje największych wytwórni, m.in. Sony.

Użytkownik może też słuchać muzyki w trybie offline, pobierając ją na swoje urządzenie, np. smartfona. Usługa jest też całkowicie pozbawiona reklam, co jest typowe dla tego typu usług. Abonament SoundCloud Go wynosi 9,99$ miesięcznie. Jeśli użytkownik korzysta ze sprzętu Apple, kwota ta rośnie do 12,99$, natomiast w przypadku opłacania usługi Pro Unlimited, otrzymujemy rabat, dzięki któremu przez 6 miesięcy płacimy tylko 4,99$.

Jak już wspomnieliśmy, na tę chwilę z SoundCloud Go można skorzystać tylko w Stanach Zjednoczonych. Nie ma niestety żadnych informacji o tym, kiedy usługa trafi do naszego kraju i jaka będzie cena subskrypcji.