2,5 tys. lekarzy i studentów medycyny złożyło podpis pod sześciopunktową deklaracją wiary, uznając m.in. pierwszeństwo prawa bożego nad prawem ludzkim. W internecie oraz za pomocą aplikacji na Androida można sprawdzić, kto konkretnie hołduje takim przekonaniom.

Osoby podpisane pod "Deklaracją wiary lekarzy katolickich i studentów medycyny w przedmiocie płciowości i płodności ludzkiej" zobowiązują się do wierności własnemu, chrześcijańskiemu sumieniu, które ma pierwszeństwo przed prawem stanowionym. Pełną treść zobowiązania można znaleźć na stronie www.deklaracja-wiary.pl, na której znajduje się też zachęta do dalszego nadsyłania deklaracji i zapowiedź udostępnienia szczegółowego sprawozdania z prowadzonej akcji.
Poniżej zamieszczamy aktualną listę osób, które złożyły swój podpis pod deklarację wiary (stan na 28.05.2014). Niestety nie zawiera ona nazw miejscowości, w których praktykują wymienieni lekarze. Takie informacje znajdziemy jednak w serwisie Prześwietl.pl - jego twórcy przygotowali zestawienie lekarzy prowadzących prywatne praktyki lekarskie, którzy podpisali deklarację.
Użytkownicy urządzeń z Androidem mogą również skorzystać z aplikacji "Sprawdź lekarza" udostępnionej wczoraj w sklepie Google Play, która bazuje na poniższej liście.

[Anna Wasilewska-Śpioch]