Microsoft opatentował właśnie bardzo ciekawe rozwiązanie, które mogłoby sugerować, że producent pracuje nad nowego rodzaju urządzeniem. Miałoby ono łączyć w sobie funkcję zwykłego smartfona z dobrodziejstwami większego tableta. W jaki sposób? Wszystko za sprawą zawiasów!

Jak widać na załączonym obrazku, firma znalazła prosty sposób, aby smartfon mógł w razie potrzeby znacząco powiększyć swoje rozmiary po rozłożeniu go dokładnie tak, jakby był kartką papieru. Co ciekawe, we wniosku wzięto pod uwagę za równo możliwość wykorzystania jednego, jak i dwóch zawiasów.

Pomysł przypomina częściowo koncepcję porzuconego przez firmę projektu Courier, kiedy to również pojawiał się pomysł "złamania" ekranu na pół. Rzecz nie dotyczyła jednak wtedy smartfona, a projekt porzucono na długo przed wnioskiem patentowym.

Urządzenie oparte o tę technologię mogłoby okazać się kolejnym przedstawicielem rodziny Surface. Równie prawdopodobny jest jednak scenariusz, w którym gigand z Redmond w ogóle nie zdecyduje się na wykorzystanie pomysłu w swoim urządzeniu, a jedynie będzie chciał zarabiać na wykorzystywaniu patentu przez inne firmy. Za tą pierwszą ewentualnością przemawia jednak fakt, że za zgłoszeniem patentu stoi Kabir Saddiqui, odpowiedzialny za poprzednie urządzenia Surface.