Niedługo powinny na rynku pojawić się bardzo ciekawe produkty, które powstają dzięki crowdfundingowi. Najlepiej zapowiada się mini PC Tango, który został już sfinansowany dzięki kampanii Indiegogo. Twórcy zebrali jeszcze dodatkowe fundusze na Kichstarterze na rozpoczęcie sprzedaży.
Podobno urządzenie to pomimo bardzo kompaktowych rozmiarów będzie funkcjonalne i wydajne. Powinno ono bez problemu spełnić rolę sprzętu biurowego czy do odtwarzania multimediów. Możliwe, że pozwoli także na odpalenie starszych gier. Całość ma działać pod kontrolą systemu Windows lub Linux. Waga komputera to 198 gramów, a dzięki niewielkim gabarytom zmieścimy go w kieszeni. Na jego pokładzie zamontowano procesor AMD A6-5200 o czterech rdzeniach i zegarze 2 GHz, od 2 do 8 GB pamięci RAM, dysk SSD o pojemności od 32 GB do 1 TB, trzy porty USB 2.0, jeden USB 3.0, HDMI oraz złącza audio. Nie zabrakło także WiFi.

W komplecie otrzymamy stację dokującą, która posiada system chłodzenia oraz zasilacz i zapewnia dostęp do opisanych powyżej złącz i portów. Tango PC trafi niebawem do sprzedaży detalicznej.