TomTom wprowadziła na rynek sportowy zegarek o nazwie TomTom Golfer, wyposażony w GPS, dla golfistów. Unikalne grafiki zastosowane w zegarku prezentują dane dotyczące odległości gracza do wybranego przez niego miejsca na polu oraz informują o ewentualnych przeszkodach - zagrożeniach w postaci bunkrów (obszarów z piaskiem) czy zbiorników wodnych.

TomTom Golfer na dużym wyświetlaczu prezentuje w sposób graficzny kluczowe informacje dotyczące ponad 34 tysięcy pól golfowych zlokalizowanych na całym świecie. Dane o pozycji są aktualizowane na bieżąco za pośrednictwem unikalnej mobilnej aplikacji, dzięki czemu golfiści są pewni, że w trakcie gry z wyprzedzeniem odczytają informacje o ukształtowaniu terenu.

"Wiedza o czekających golfistów wyzwaniach na polu pozwoli im na uzyskanie lepszych wyników" - mówi Corinne Vigreux, dyrektor zarządzający TomTom Consumer. "Przejrzyste grafiki w zegarku TomTom Golfer obrazujące krytyczne punkty na polu ułatwiają golfistom podejmowanie trafnych decyzji i i usprawniają ich grę".

TomTom Golfer zaprojektowano z myślą o golfistach, dbając o jego niewielką wagę i smukły wygląd. Zegarek korzysta z technologii GPS, aby automatycznie rozpoznając pobliskie pola i lokalizując kolejne dołki. Golfista może również śledzić wynik, odległości i czas rundy. TomTom Golfer mozna kupic w cenie 999 zł.