Najnowszym "nabytkiem" Microsoftu jest niemiecka firma Trekstor, która zapowiedziała wprowadzenie na europejskie rynki nowego smartfona - WinPhone 4.7 HD, który niespecjalnie wyróżnia się na tle konkurencji.

Model ten zostanie wyposażony w ekran 4,7 cala o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 200 o częstotliwości 1,2 GHz, 1 GB pamięci RAM, aparat cyfrowy o rozdzielczości 8 megapikseli oraz dwa sloty na karty SIM. Całość zamknięta jest w obudowie o grubości 7,5 mm i waży niecałe 100 gramów. Model ten pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Windows Phone 8.1 z dodatkowymi aplikacjami zainstalowanymi przez producenta.

WinPhone 4.7 HD będzie mieć cenę sugerowaną na poziomie 149 euro, a więc nieznacznie wyższą niż w przypadku smartfonów Lumia 635. dostępnych informacji wynika, że nowy smartfon to nic innego, jak kolejna wersja urządzenia sprzedawanego we Francji pod nazwą Yezz Billy 4.7, ponieważ smartfony wyglądają dokładnie tak samo i mają te same podzespoły. Produkuje je prawdopodobnie ta sama firma z Chin.