Trzęsienie ziemi nawiedziło Tajwan w niedzielę, zakłócając produkcję w wielu zakładach produkujących półprzewodniki. Micron powiedział, że nie było ofiar wśród jego personelu, ale musiał on zatrzymać fabrykę w pobliżu Taoyuan. Zazwyczaj zakłócenia w produkcji pamięci DRAM prowadzą do wzrostu cen pamięci na rynku, ale obecnie wydaje się, że tak nie będzie. Co więcej, rywal Microna, Nanya, mówi, że trzęsienie nie spowodowało większych problemów.

Microntrzesienie

"Micron Technology potwierdził, że wszyscy członkowie zespołu na Tajwanie są cali i zdrowi po trzęsieniu ziemi o sile 6,5 stopnia w skali Richtera, które nawiedziło północno-wschodni Tajwan 24 października" - czytamy w oświadczeniu Micron. "Trzęsienie ziemi miało wpływ na produkcję w naszych zakładach w Taoyuan. Micron ocenia wpływ i określa odpowiednie kroki, aby powrócić do pełnej produkcji" - czytamy w oświadczeniu Micron. "Od rana 25 października większość sprzętu wróciła do normalnej pracy, a reszta sprzętu jest nadal reaktywowana" - czytamy w oświadczeniu Nanyi, która ma rónwież fabrykę w pobliżu Taoyuan. "Incydent może nieznacznie wpłynąć na miesięczną produkcję w najbliższym czasie. Firma potwierdziła ze swoim łańcuchem dostaw i podwykonawcami zapewnienie ciągłości produkcji. Incydent nie ma istotnego wpływu na działanie Nanya Technology".

Podczas trzęsienia ziemi, fabryki są automatycznie wyłączane. W większości przypadków niektóre wafle, które są obecnie przetwarzane, ulegają uszkodzeniu i muszą zostać złomowane, co wiąże się z kosztami. W niektórych przypadkach sprzęt produkcyjny ulega uszkodzeniu i musi zostać naprawiony lub wymieniony. Ponowne uruchamianie fabryk zajmuje trochę czasu, ponieważ wszystkie narzędzia muszą zostać sprawdzone przed powrotem do pracy, więc fabryki Microna w pobliżu Taoyuan nie będą działać z pełną wydajnością przez kilka dni lub w najgorszym przypadku tygodni. Prawdopodobnie nie odbije się to na wzroście cen pamięci DRAM