Z okazji zapowiedzi Assassin's Creed Syndicate, Ubisoft udostępnił pierwszy zwiastun i fragment rozgrywki z komentarzem.
W Assassin's Creed Syndicate przenosimy się do Londynu, do roku 1868, a konkretniej wiktoriańskiego Londynu z czasów wielkiej rewolucji przemysłowej. Zupełną nowością ma być wprowadzenie dwóch głównych bohaterów, a mianowicie Jacoba Frye'a (arogancki i niepokorny) oraz jego siostry bliźniaczki Evie (mistrzyni skrytobójstwa), pomiędzy którymi będziemy mogli dowolnie przełączać się w czasie przemieszczania się po otwartym świecie - w przypadku misji fabularnych postać zostanie nam narzucona z góry.

W grze wprowadzony ma być też zupełnie nowy system walki, który zastąpi nieco już przestarzały znany z poprzednich odsłon, a wśród nowych broni znajdują się m.in. kastet oraz linka z hakiem, która przyda się także do ekspresowego przemieszczania się. Do dyspozycji oddane zostaną nam także pojazdy, co znacznie przyspieszy podróż po dzielnicach Londynu.


Assassin's Creed Syndicate ukaże się 23 października na konsolach PS4 i Xbox One, na PC nie podano dokładnej daty - w tej wersji gra ukaże się jesienią 2015 roku.