Sieć UPC Polska, największy operator telewizji kablowej w Polsce, przejęła spółkę Azart-Sat, operatora telekomunikacyjnego, działającego w województwie dolnośląskim i opolskim, a dostarczającego internet, telefon oraz telewizję.

UPC stale poszukuje okazji do dalszego rozwoju i zwiększania zasięgu swoich cyfrowych usług - szerokopasmowego internetu, telewizji i telefonii. Teraz z usług UPC będą mogli korzystać również mieszkańcy Bolesławca i Kowar w woj. dolnośląskim oraz Zdzieszowic w woj. opolskim.

UPC konsekwentnie konsoliduje rozdrobniony rynek kablowy w Polsce, a nabycie Azart-Sat to kolejny etap tej konsolidacji oraz krok w kierunku dalszego rozwoju usług UPC w regionie południowo-zachodniej Polski. Teraz skupimy się na przeprowadzeniu procesu integracji, której celem będzie dostarczenie największej wartości klientom w nowych miejscowościach na mapie UPC w oparciu o naszą najnowocześniejszą sieć oraz cyfrowe usługi
- podkreśla Jerzy Gołębiowski, członek zarządu UPC Polska odpowiedzialny za rozwój.

Klienci operatora korzystają z blisko 19 tys. usług (RGU).

W zasięgu sieci UPC Polska znajduje się obecnie ponad 2,6 mln gospodarstw domowych. Klienci indywidualni mogą korzystać z internetu o prędkości do 250 Mb/s, a klienci biznesowi z internetu o szybkości pobierania danych do 300 Mb/s i wysyłania do 30 Mb/s.

[Łukasz Szewczyk]