Tuaergewrhrejrjrt

Firma Valve udostępniła trzy nowe filmy z rozgrywką Half-Life: Alyx.
Wydaje się, że celem klipów jest pokazanie trzech różnych trybów ruchu dostępnych dla graczy.


Poniżej widać gracza używającego stylu ruchu "Teleportacja". Za pomocą kontrolerów wybierasz miejsce w swoim zasięgu widzenia i natychmiast się tam przenosisz, bez dodatkowej animacji poruszania się.


"Płynny ruch" jest jednym z najczęstszych stylów w VR, gdyż naśladuje rzeczywiste przemieszczanie się po mapie, jednak jest on oczywiście wolniejszy niż tryb teleportacji. Ostrzec jednak trzeba, że zbyt intensywne korzystanie z niego może wywołać chorobę lokomocyjną.


Ostatni to tryb "Shift" który jest swego rodzaju hybrydą między pozostałymi dwoma trybami. Wybierasz cel lokalizacji, a następnie twoja postać poruszasię tam z wielką szybkością. Film ten przedstawia tryb Shift używany podczas intensywnej walki pod ostrzałem - przechodzenie z osłony za osłonę. Co ciekawe, w tej scenie Alyx otwiera drzwi starego samochodu w celu ukrycia się.


W całej serii filmów widzimy, że rękawiczki Alyx wydają się oferować zdolność magnetyczną. Możemy ujrzec postać sięgającą po przedmiot, który zostanie przyciągnięty do ręki, by następnie móc go użyć. Ten rodzaj ulepszenia doświadczenia minimalizuje dokładne chwytanie przedmiotów, dzięki czemu możesz skoncentrować się na zabawie, przygodzie i emocjach.
Half-Life: Alyx ukaże się 23 marca i będzie kompatybilny z różnymi zestawami PC VR.

Dgjrthehetjetjet