Valve na poważnie potraktowało walkę z nieuczciwymi klientami Steama. Do aplikacji zostały właśnie wprowadzone zmiany dotyczące wysyłania prezentów pomiędzy użytkownikami. Tytułów, które korzystają z zabezpieczeń VAC oraz Game Ban użytkownicy nie będą mogli dokupić do ekwipunku. W przypadku tego typu produkcji możliwe będzie jedynie przekazanie jej bezpośrednio, lub zakupienie na swoje konto Steam.

Zmiany mają na celi przede wszystkim powstrzymanie handlu prezentami oraz oszustw przeprowadzanych przy pomocy Steama. Poprzednie rozwiązania stwarzały z kolei możliwości do przenoszenia gier pomiędzy kilkoma kontami, jeśli na którymś z nich zostały one zablokowane.

Zmiany wywołały jednak kontrowersje. Wedle nowych zapisów na restrykcje będą narażeni gracze, którzy przekażą tytuły zabezpieczone przez VAC lub Game Ban na konto, które otrzymało na nie blokadę. Oznacza to więc, że na konsekwencje możemy być narażeni nawet, jeśli nieświadomie przekazaliśmy tytuł znajomemu, który otrzymał na niego blokadę.