Już za kilka dni Apple rozpocznie akcję wymiany ładowarek do iPhone'ów. Okazuje się, że gigant z Cupertino ma problem także ze swoimi adapterami USB, ponieważ starsze modele mogą mieć tendencję do przegrzewania.

Problem dotyczy 5-watowych ładowarek do iPhone'ów, które były sprzedawane z modelami 3GS, 4 i 4s pomiędzy październikiem 2009 a wrześniem 2012. Zdaniem inżynierów z Cupertino używanie modelu A1300 tej ładowarki może się wiązać z przegrzewaniem się urządzenia. Biorąc pod uwagę taką ewentualność postanowiono rozpocząć program wymiany ładowarek w większości krajów Europy, w tym w Polsce.

Jeżeli pomiędzy bolcami ładowarki, w górnym prawym rogu, masz napisane, że używasz modelu A1300, to od 18 czerwca będziesz mógł go bezpłatnie wymienić na model A1400 i zostanie to załatwione od ręki we wszystkich autoryzowanych serwisach firmy Apple'a i w salonach operatorów komórkowych.

Osoby, które zapłaciły w przeszłości za wymianę ładowarki, z powodu tego problemu, mogą skontaktować się z Apple i ubiegać o zwrot poniesionych kosztów.

Jeśli posiadacie ładowarkę oznaczoną symbolem A1300 koniecznie wejdźcie na stronę Apple, by sprawdzić jak możecie skorzystać z darmowej wymiany.