Panel Apps sizes w Windows 10 build 9926 pozostawia sporo do życzenia. Znajdziemy tu jedynie podstawowe informacje na temat zainstalowanych aplikacji. Wiemy jednak, że Microsoft udoskonalił ten moduł systemu.

W kompilacji Windows 10 build 10036, który już krąży po sieci, gigant z Redmond zaszył nową sekcję - Apps & features (Aplikacje i funkcje). Znajdziemy tu znacznie więcej informacji na temat zainstalowanych aplikacji, które prezentowane są w bardziej szczegółowy sposób. Widzimy od razu rozmiar aplikacji i datę instalacji. Ponadto znajdziemy tu nowe funkcje z zakresu sortowania listy. Różnice możecie zobaczyć na poniższych zrzutach ekranowych opublikowanych przez serwis Neowin.

Warto również dodać, że Microsoft pozwoli nam w prosty sposób przenosić aplikację z jednego nośnika na inny. Funkcję docenią użytkownicy tabletów z małym rozmiarem pamięci na dane, gdyż w ten sposób będą oni mogli szybko "przerzucić" aplikacje na kartę microSD.

Całkiem możliwe, że nowa sekcja dla aplikacji pojawi się już w kolejnej kompilacji Windows 10 Technical Preview, która powinna zostać udostępniona w programie Windows Insider jeszcze w tym miesiącu.