Od pewnego czasu dochodziły do nas słuchy, że Forza Horizon 5 była w dość zaawansowanej fazie produkcji. Plotki zostały właśnie potwierdzone podczas wydarzenia E3 2021. Microsoft i deweloper Playground Games potwierdzili pogłoski. Forza Horizon 5 nie tylko jest w fazie wczesnego rozwoju, a jej premiera nastąpi nawet jeszcze w tym roku. Gra tym razem będzie rozgrywać się w zróżnicowanym krajobrazie Meksyku. Zapraszamy do obejrzenia zwiastuna gry:


Wygląda to imponująco. Można jednak zobaczyć znacznie więcej ponieważ Playground Games wypuściło 7-minutowe demo gry, pokazujące zróżnicowane widoki ray tracingu w ForzaHorizon 5 oraz opcje dla wielu graczy i wiele więcej.


Oto nieco więcej szczegółów na temat niektórych nowych funkcji graficznych, których można oczekiwać od Forza Horizon 5 podczas gry na PC lub Xbox Series X/S...

Dzisiaj pokazaliśmy, w jaki sposób Forza Horizon 5 jest zasilana przez Xbox Series X|S, gdzie prowadzisz zapierające dech w piersiach ekspedycje po Meksyku z uderzającym kontrastem i pięknem w setkach najlepszych samochodów na świecie. Odkryj żywe pustynie, bujne dżungle, historyczne miasta, ukryte ruiny, dziewicze plaże, rozległe kaniony i potężny, ośnieżony wulkan - najwyższy punkt w historii gry Horizon.

Forza Horizon 5 prezentuje potężne, zupełnie nowe funkcje graficzne. Przeżyj rozległe widoki i zeskanuj odległość, aby zobaczyć przygodę, która nas czeka. Poznaj najdrobniejsze szczegóły na całym świecie, które są renderowane z uderzającym realizmem, aż po najdrobniejsze szczegóły (...). Nasze meksykańskie zdjęcia nieba HDR oświetlają świat do tego stopnia, że poczujesz się, jakbyś tam był

Forza Horizon 5 pojawi się na PC, Xbox One i Xbox Series X/S 9 listopada.