Portal Youku Tudou pochwalił się swoimi wynikami, zarówno w kwestii statystyk, jak i ich przełożenia na finanse. Zdaniem twórców, ich serwis jest odwiedzany o wiele częściej niż chińzska wersja Youtube'a i zlicza dziennie ponad 400 milionów odsłon z samych urządzeń mobilnych. Zyski z tego źródła stanowią aż 30% przychodu serwisu.

Youku Tudou, należące do Alibaba Group, to największy w Chinach serwis wideo online, posiadający ponad 450 milionów użytkowników. Biblioteka Youku obejmuje wiele filmów pełnometrażowych oraz seriale telewizyjne. Widzowie z całego świata mogą je zobaczyć za darmo, często z chińskimi napisami. Na YouTube nie można ich wyświetlić z powodu ograniczeń związanych z prawami autorskimi. W Chinach te przepisy albo nie istnieją albo są słabo egzekwowane. Dzięki temu Youku może wyświetlać treści chronione prawami autorskimi bez pozwolenia.

Youku pozwala użytkownikom na przesyłanie plików video, niezależnie od ich długości. Współpracuje ze stacjami i producentami telewizyjnymi, które regularnie umieszczają filmy na stronie. Tudou to strona, gdzie użytkownicy przesyłają, oglądają i udostępniają pliki video.