LG wprowadza do Polski innowacyjnie zakrzywiony smartfon LG G Flex2. Jeszcze w marcu będzie on dostępny w sieci Play, która wraz ze smartfonem, zaoferuje swoim klientom modowe etui specjalnie zaprojektowane przez jedną z najciekawszych polskich marek modowych Zuo Corp+.

Firma LG i Play postanowiły nawiązać współpracę z jednym z najbardziej innowacyjnych na polskim rynku marek modowych Zuo Corp+. W efekcie współpracy powstał projekt autorskiej kreacji, koncepcyjnej sukni "G Flex2 Mirror Dress" inspirowanej zakrzywieniem G Flex2 oraz nowymi technologiami dominującymi nie tylko w świecie mobilnym, ale również w świecie mody.
Dodatkowo z okazji premiery G Flex2 w Play, projektanci ZUO CORP+ zaprojektowali autorską linię etui dopasowanego do stylu smartfona, które będzie prezentem dla pierwszych klientów, którzy zdecydują się na zakup LG G Flex2 w przedsprzedaży Play. Etui zostało wykonane ze skóry pokrytej specjalnym polimerem, która mieni się w różnych kolorach w zależności od kąta padania światła. Pozostali klienci, w momencie pojawienia się smartfonu w salonach Play, otrzymają w prezencie elegancki czarny futerał wykonany z włoskiej skóry, której faktura nawiązuje do wzoru "spalonego drewna" charakterystycznego dla marki ZUO CORP+.

Przypomnijmy, że LG G Flex2 to smartfon, który został stworzony w odpowiedzi na potrzeby konsumentów pragnących wyróżnić się z tłumu, dzięki unikatowej technologii i oryginalnemu designowi. Nowa wersja smartfonu została ulepszona. Nieco mniejszy niż w zeszłorocznej wersji wyświetlacz 5,5 cala pozwala na wygodne użytkowanie telefonu jedną dłonią i oferuje lepszą jakość obrazu dzięki rozdzielczości Full HD oraz zwiększonej gęstości pikseli na poziomie 403 ppi.

Ponadto, komfortowi użytkowania sprzyja dostosowany do unikalnego kształtu telefonu interfejs. Krzywizny nowego LG G Flex2 nie są regularne. W zależności od miejsca, smartfon zakrzywiony jest po krzywiźnie o promieniu od 400 do 700 mm. Dzięki temu wyświetlane treści są dobrze widoczne, nawet przy ostrym świetle. Wzmocniono także całą konstrukcję - LG poszło o krok dalej i postanowiło poddać Gorilla Glass 3 specjalnej obróbce chemicznej, dzięki czemu wyświetlacz G Flex2 stał się o 20 proc. bardziej wytrzymały niż najlepsza do tej pory na rynku technologia. Odporność smartfona wzrosła także o 30 proc., dzięki zastosowanym krzywiznom i elastyczności ekranu wykonanego w unikalnej technologii POLED.

Ulepszono także samoregenerującą się tylną obudowę, której czas regeneracji po drobnych zadrapaniach zmniejszono z 3 minut do 10 sekund. Warto podkreślić, iż ta technologia wykorzystywana jest na rynku jedynie przez markę LG. Nowy LG G Flex2 został wzmocniony również od wewnątrz. Oprócz najnowszego systemu Android 5.0 Lollipop, na którym pracuje, smartfon posiada 64-bitowy, 8-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 810. Co więcej G Flex2 został wyposażony w zaokrąglony akumulator o mocy 3000 mAh, który można naładować do poziomu 50% w nieco ponad pół godziny.

LG G Flex2 posiada 13-megapikselowy aparat fotograficzny z optyczną stablizjacją obrazu i laserowym autofocusem oraz funkcje, które ułatwiają i uprzyjemniają robienie tradycyjnych zdjęć oraz autoportretów. Dzięki Gesture Shot robienie tzw. selfie jest jeszcze prostsze - wystarczy wykonać prosty gest przed obiektywem, natomiast by zobaczyć wykonane zdjęcie nie trzeba już szukać ikonki galerii - smartfon wyczuje, gdy użytkownik opuści rękę i automatycznie wyświetli uchwycone chwile. Przedni aparat o rozdzielczości 2,1 MP nakręci filmy w rozdzielczości Full HD.

[Łukasz Szewczyk]