Klasyczne automaty do gier z lat 80. są coraz cenniejsze, a pewna kobieta z Japonii odkryła 55 takich urządzeń w zakupionym budynku. To istny technologiczny skarb.

Żyjemy w takich czasach, w których komputery nie są już nowinką. Są częścią historii, a najbardziej klasyczne maszyny osiągają oszołamiające ceny.

Podobnie jest z grami komputerowymi. Nikt dziś nie gra na automatach arcade, które były popularne pod koniec ubiegłego wieku. Niemniej te automaty są fascynującymi urządzeniami, mają wielu fanów, są kolekcjonowane, ich ceny ciągle rosną.

55 takich właśnie klasycznych automatów niespodziewanie odkryła pewna kobieta z Japonii. Kupiła ona stary budynek w mieście Chiba. Okazało się, że na dwóch pierwszych piętrach w latach 80. musiał się mieścić salon gier. Ktoś najwyraźniej pozostawił automaty jako zbędny balast, a teraz zostały one odkryte niczym niezwykły skarb.

Wiele automatów nadal świetnie działa. Są wśród nich tak klasyczne gry, jak Donkey Kong, Magical Tetris Challenge, Pengo, Street Fighter 2 i inne.

Informacja o odkryciu znajduje się m.in. na forum Arcade Otaku. Jest też dostępna galeria zdjęć na Imgur.com, a w niej 167 fotografii tego skarbu.
Z wpisu na forum Arcade Otaku wynika, że nowa właścicielka tych maszyn będzie miała zamiar je sprzedać. Prawdopodobnie część z nich trafi do USA. Już przyjmowane są zamówienia od osób chętnych na kupno.

[Marcin Maj]