Qualcomm szykuje dwie, bardzo ciekawe premiery. Procesory Snapdragon 660 oraz Snapdragon 630 zaprojektowane zostały z myślą o urządzeniach ze średniej półki. Układy wyposarzone będą między innymi w wydajne modemy LTE Snapdragon X12 - w przypadku rodziny Snapdragon 600 to pierwszy raz, kiedy modemy te zostały wykorzystane.
Chipy wyróżniać się będą dużą energooszczędnością, która jednak nie odbije się negatywnie na ich mocy obliczeniowej - przynajmniej jeśli wierzyć zapewnieniom producenta. Układy zapewnią również wsparcie dla najnowszych zabezpieczeń biometrycznych, które od pewnego czasu coraz częściej są stosowane w średnio-budżetowych urządzeniach.

Dzięki nowym platformom twórcy urządzeń mobilnych mają zyskać dostęp do nowych, dostępnych dotąd tylko dla droższych urządzeń możliwości, wśród których wymienia się usprawniony zoom aparatu fotograficznego, korektę barw zdjęć czy też błyskawiczny autofocus. Wspomniany wyżej modem LTE zapewni z kolei przesył danych na poziomie 600 Mb/s (download) / 150 Mb/s (upload).

Chipy wykonywane będą w 14-nanometrowym procesie technologicznym. Jak chwali się Qualcomm, pierwsze egzemplarze procesorów dotarły już do współpracujących z firmą partnerów. Oznacza to, że najprawdopodobniej na nowe urządzenia wyposażone w Snapdragony 660 i 630 nie przyjdzie nam czekać zbyt długo.