Dzięki informacjom ujawnionym przez firmę Gainward zapoznaliśmy się ze szczegółami dotyczącymi nadchodzących najwydajniejszych kart graficznych świata - oczywiście jeśli mowa o rynku konsumenckim. Przyjrzyjmy się więc z bliska modelowi GeForce 1080 Ti i zobaczmy co takiego rozpala serce i umysł każdego gracza.

Geforce Gtx 1080 Ti Gpu Laminat 1

Dzięki danym przedstawionym przez Gainwarda dowiedzieliśmy się między innymi który wariant procesora GP102 będzie napędzał konstrukcję. Potwierdzono również wartości taktowania zegarów oraz informacje dotyczące laminatu.

Geforce Gtx 1080 Ti Gpu Laminat 2

Sercem GeForce'a GTX 1080 Ti będzie chip GP102-305. Procesor ten wyposażony jest w aż 3584 rdzenie CUDA i pracuje z częstotliwością 1480 MHz, która w trybie Boost rozwijana jest do 1582 MHz. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, karta wyposażona będzie w 11 GB pamięci GDDR5X z 352-bitowym interfejsem.

Geforce Gtx 1080 Ti Gpu Laminat 6

Laminat 1080-tki Ti oparty jest natomiast o projekt poprzedniego flagowca Nvidii, czyli modelu Titan X. Nowy model będzie jednak pozbawiony gniazda DVI, co podyktowane jest koniecznością zapewnienia większej przestrzeni dla otworów wentylacyjnych - ten potwór zdecydowanie musi mieć czym oddychać! :) Możliwe jednak, że w edycjach niereferencyjnych producenci zdecydują się na umieszczenie dodatkowego portu DVI.