QNAP TS-977XU-RP-3600-8G 9-bay 1U 8GB AMD Ryzen 5 3600

Dodaj swoją ocenę | Producent: QNAP | kod: QNAP_TS-977XU-RP-3600-8G | Nr katalogowy: TS-977XU-RP-3600-8G | Ean: 4713213518274

Opis QNAP TS-977XU-RP-3600-8G 9-bay 1U 8GB AMD Ryzen 5 3600

Darmowy Transport za pomocą GLS, Paczkomatu i Paczki w Ruchu
Serwer plików TS-977XU-RP-3600-8G marki QNAP w obudowie typu RACK 1U z 6-rdzeniowym i 12-wątkowym procesorem AMD Ryzen 5 3600 o częstotliwości taktowania do 4,2 GHz w trybie turbo. Model TS-977XU-RP to hybrydowa konstrukcja z czterema 3,5-calowymi wnękami na dyski twarde i pięcioma 2,5-calowymi wnękami na dyski SSD, umożliwiająca korzystanie z pamięci podręcznej SSD i technologii automatycznego pozycjonowania Qtier. Ponadto serwer jest wyposażony dwa porty gigabitowe i w dwa porty SFP+ 10GbE oferujące szybszą łączność, zapewniając firmom i organizacjom idealne rozwiązanie do sprawnego wdrażania wysokiej przepustowości, niezawodnego środowiska pamięci masowej.
Najważniejsze cechy
 • Najwyższa jakość dzięki procesorowi AMD Ryzen
 • Hybrydowa konstrukcja umożliwiająca korzystanie z dysków SSD i warstwowej pamięci masowej
 • Energooszczędna wydajność dzięki dwukanałowej pamięci
 • Możliwość zwiększenia funkcjonalności dzięki gniazdom PCIe
 • Zoptymalizowana wydajność dla wirtualizacji z VMware z iSER
 • Jednostki iSCSI LUN oparte na blokach
 • Wydajne rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych
 • Ekonomiczne środowisko Fibre Channel SAN
 • Optymalizacja współpracy dzięki płynnemu udostępnianiu plików i synchronizacji
 • Planowanie kompletnej kopii zapasowej
 • Rozwiązanie QVR Pro do monitoringu
Możesz zainstalować do pięciu dysków SSD w 2,5-calowych wnękach, co umożliwi korzystanie z pamięci podręcznej SSD i technologii Qtier, oferując optymalną wydajność systemu. Dwa porty 10GbE SFP+ zapewniają większą przepustowość, zwiększając wydajność dla takich zastosowań, jak wirtualizacja, edycja wideo 4K i udostępnianie plików. Rozszerzenia PCIe pozwala na instalację kart rozszerzeń QM2, kart USB 3.2 Gen 2 10 Gb/s Gen 2 lub kart sieci bezprzewodowej.
Migawki zapewniają dodatkową warstwę ochronną na potrzeby strategii przywracania danych po awarii. Można ustawić niestandardowy harmonogram wykonywania migawek w celu przywracania danych z lokalnego lub zdalnego serwera NAS. Wirtualizacja z obsługą skalowalnej pamięci masowej, aplikacje kontenerowe, centralne magazynowanie, tworzenie kopii zapasowych, udostępnianie i przywracanie po awarii. Oprócz stosowania obudów do rozbudowy pamięci masowej QNAP, można także korzystać z technologii QNAP VJBOD w celu używania dostępnej pamięci masowej innego serwera NAS.

Najwyższa jakość dzięki procesorowi AMD Ryzen

Model TS-977XU-RP, obsługiwany przez wysokowydajny procesor AMD Ryzen 5 3600 z akceleracją szyfrowania AES-NI i pamięcią RAM do 64 GB DDR4, zapewnia wydajność z inteligentną funkcją zasilania, spełniając wymogi wielozadaniowości. Model TS-977XU-RP to idealne rozwiązanie do aplikacji biznesowych wymagających pod względem zasobów, np. VDI, R&D, chmury prywatnej i wirtualizacji serwera.


Hybrydowa konstrukcja umożliwiająca korzystanie z dysków SSD i warstwowej pamięci masowej

Model TS-977XU-RP ma hybrydową konstrukcję HDD+ SSD (wyposażony w pięć 2,5-calowych i cztery 3,5-calowe wnęki na dyski), pozwalając na korzystanie zarówno z dysków twardych, jak i dysków SSD w celu zapewnienia dużej pojemności pamięci masowej i wysokiej wydajności. Technologia Qtier umożliwia korzystanie w serwerze TS-977XU-RP z automatycznego pozycjonowania danych, które nieustannie optymalizuje wykorzystanie pamięci masowej na dyskach SSD i dyskach twardych o dużej pojemności. Nowa technologia Qtier 2.0 zapewnia monitoring operacji wejścia/wyjścia, która wzbogaca pozycjonowaną pamięć masową SSD o podobną do pamięci podręcznej zastrzeżoną przestrzeń w celu obsługi zwiększonej liczby operacji wejścia/wyjścia w czasie rzeczywistym, maksymalnie zwiększając korzyści dysku SSD.


Energooszczędna wydajność dzięki dwukanałowej pamięci

Model TS-977XU-RP obsługuje dwukanałowe pamięci DDR4 i cztery gniazda Long-DIMM. W przypadku stosowania par modułów pamięci model TS-977XU-RP może wykorzystywać możliwości dwukanałowej architektury w celu zwiększenia wydajności. Można również dostosować pamięć (obsługa do 64 GB RAM) modelu TS-977XU-RP, powodując, że będzie idealnym rozwiązaniem pamięci masowej w środowiskach wirtualizacji, w których występują dynamicznie zmieniające się obciążenia.


Możliwość zwiększenia funkcjonalności dzięki gniazdom PCIe

Model TS-977XU-RP jest wyposażony w gniazdo PCIe, które umożliwia instalację karty sieciowej 10 GbE/40 GbE, karty QM2 M.2 SSD/10 GbE PCIe lub karty sieci bezprzewodowej w celu zwiększenia potencjału aplikacji.

 • Karty 10 GbE/ 40 GbE - Obsługa błyskawicznego transferu w przypadku zadań wymagających dużej przepustowości, np. wirtualizacji, oraz szybkiego tworzenia kopii zapasowych/przywracania nieustannie rosnących ilości danych.
 • Karta QM2 z obsługą M.2 SSD/10GbE - Dodaj do serwera NAS funkcję buforowania M.2 SSD lub łączności 10GbE (10GBASE-T) w celu korzystania ze zoptymalizowanej wydajności.
 • Karty sieci bezprzewodowej - Przy użyciu aplikacji WirelessAP Station można zamienić serwer NAS w wygodną, bezprzewodową stację bazową, zezwalając na udostępnianie zasobów sieciowych serwera NAS wielu urządzeniom.

Zoptymalizowana wydajność dla wirtualizacji z VMware z iSER

Dzięki wbudowanym dwóm portom 10GbE z natywną funkcją NVIDIA Mellanox ConnectX-4 model TS-977XU-RP obsługuje rozszerzenia iSCSI dla protokołu RDMA (iSER), co przyspiesza wydajność transferu danych w modelu TS-977XU-RP jako pamięci masowej VMware ESXi i zmniejsza obciążenie procesora serwera ESXi. Funkcja iSER oferuje znaczne zwiększenie wydajności, zapewniając istotne narzędzie do optymalizacji wymagających aplikacji wirtualizacyjnych.


Jednostki iSCSI LUN oparte na blokach

Model TS-977XU-RP obsługuje jednostki iSCSI LUN oparte na blokach, zapewniając bardziej niezawodne i izolowane środowisko niż jednostka LUN oparta na pliku. Model TS-977XU-RP obsługuje VMware, Citrix, Microsoft Hyper-V i Windows Server 2016, zapewniając wysoką wydajność, niezawodność i ekonomiczne rozwiązanie pamięci masowej do środowisk wirtualizacji, jednocześnie obsługując VMware VAAI i Microsoft ODX w celu zwiększania wydajności przez odciążanie serwera ESXi i Hyper-V, odpowiednio, a ponadto obsługuje dodatek QNAP vSphere Client i dostawcę QNAP SMI-S w celu zwiększenia efektywności operacyjnej i usprawnienia zarządzania wirtualizacją.


Wydajne rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych

Dzięki aplikacji Hyper Data Protector model TS-977XU-RP może stać się narzędziem do tworzenia kopii zapasowych, bez użycia agentów, na potrzeby nieograniczonych kopii zapasowych maszyn wirtualnych VMware vSphere i Microsoft Hyper-V. Hyper Data Protector zapewnia opcje kopii przyrostowych, globalnej deduplikacji, tworzenia harmonogramu kopii zapasowych i kompresję przywracania danych, dzięki czemu oferuje przystępny cenowo i niezawodny plan przywracania danych po awarii, gwarantując całodobowy dostęp do usług.


Ekonomiczne środowisko Fibre Channel SAN

Popularne urządzenia Fibre Channel SAN (Storage Area Networks) są zazwyczaj drogie. Teraz masz dostęp do bardziej przystępnych cenowo opcji, dzięki którym w łatwy sposób dodasz NAS do środowiska SAN. Po zainstalowaniu karty Marvell, ATTO lub QNAP Fibre Channel w urządzeniu TS-977XU-RP można skonfigurować miejsce docelowe Fibre Channel przy użyciu iSCSI i aplikacji Fibre Channel, i dzięki temu korzystać z wielu funkcji serwera QNAP NAS, w tym funkcji ochrony z użyciem migawek, technologii Qtier, przyspieszania z użyciem pamięci podręcznej SSD i wielu innych. Ponadto funkcje Maskowania LUN i Powiązania portów zapewniają dodatkowy poziom zabezpieczenia posiadanych danych.


Optymalizacja współpracy dzięki płynnemu udostępnianiu plików i synchronizacji

Model TS-977XU-RP centralnie przechowuje dane i pliki, i obsługuje protokoły SMB/CIFS, AFP i NFS w celu udostępniania plików w sieciach Windows, Mac oraz Linux/UNIX. Za sprawą Qsync (narzędzia zmieniającego serwer QNAP NAS w bezpieczne i pojemne centrum danych do synchronizacji plików) każdy plik przesłany do serwera TS-977XU-RP jest udostępniany wszystkim powiązanym urządzeniom, takim jak komputery, laptopy i urządzenia mobilne. Synchronizacja folderów udostępnionych i folderów zespołów pozwala na udostępnianie plików w grupach, co zwiększa elastyczność prowadzenia zespołowych projektów i możliwości współpracy. Plikami można centralnie zarządzać przy użyciu aplikacji File Station, co obejmuje także pliki z urządzeń mobilnych i dysków optycznych. Aplikacja File Station umożliwia także zamontowanie zdalnego serwera NAS, i transfer plików pomiędzy serwerem NAS a publicznymi usługami chmury w celu zapewnienia większej wygody.


Planowanie kompletnej kopii zapasowej

TS-977XU-RP zapewnia niezawodne i elastyczne rozwiązanie do przywracania kopii zapasowych i danych po awarii w celu zapewnienia wsparcia organizacjom w rutynowych pracach tworzenia kopii zapasowych tak, aby uzyskać oszczędność kosztów i wysoką wydajność.

 • Tworzenie kopii zapasowych w systemie Windows i na komputerach Mac - Użyj niewymagającego licencji narzędzia QNAP NetBak Replicator w celu utworzenia kopii zapasowych/przywrócenia plików systemu Windows oraz do obsługi Time Machine dla urządzeń Mac. Jest to łatwy, szybki i wygodny sposób.
 • Hybrid Backup Sync - Łączy w sobie funkcje tworzenia kopii zapasowych, przywracania i synchronizacji (przy użyciu protokołów RTRR, rsync, FTP, CIFS/SMB), umożliwiając łatwe przesyłanie danych do przestrzeni lokalnych, zdalnych i w chmurze w ramach kompleksowego planu przechowywania danych i odzyskiwania po awarii.
 • Migawki dla woluminu i jednostki LUN - Migawka jest niezbędna w celu ochrony danych NAS, a jej działanie na poziomie bloku sprawia, że jest to niezawodna metoda ochrony danych w obliczu wzrastającego zagrożenia atakiem typu ransomware. TS-977XU-RP obsługuje do 256 migawek na wolumin lub jednostkę LUN oraz maksymalnie 1024 migawki na serwer NAS.
 • Kopie zapasowe VM - Dzięki wysokiej wydajności, potencjalnym możliwościom bardzo dużej pamięci masowej, zintegrowanym rozwiązaniom do wirtualizacji i obsłudze migawek, które zapisują stan systemu w dowolnym czasie model TS-977XU-RP idealnie sprawdza się przy tworzeniu kopii zapasowych maszyn wirtualnych.

Rozwiązanie QVR Pro do monitoringu

Aplikacja QVR Pro, stworzona przez firmę QNAP na potrzeby monitoringu, umożliwia wydzielenie na serwerze TS-977XU-RP dedykowanego, niezależnego miejsca do magazynowania danych z nadzoru wizyjnego oraz wykorzystanie zalet wynikających z możliwości rozbudowy pamięci masowej i zarządzania nią z poziomu systemu QTS. Z QVR Pro zarządzanie kamerami, alokacja miejsca w pamięci masowej, dostęp do widoku na żywo z kamer oraz odtwarzanie stają się dużo łatwiejsze. Dostępna jest również aplikacja mobilna QVR Pro Client, umożliwiająca monitorowanie kamer w dowolnym momencie. Z kolei aplikacja QUSBCam2 pozwala wykorzystywać kamerę internetową USB jako kamerę sieciową ONVIF.

Cechy produktu QNAP TS-977XU-RP-3600-8G 9-bay 1U 8GB AMD Ryzen 5 3600

Liczba zatok na dyski9
Pojemność pamięci RAM8 GB
Maksymalna pojemność RAM64 GB
Rodzaj pamięci RAMDDR4 UDIMM
Obudowa typuRACK
Liczba gniazd LAN4
Wspierany stadnard LANGigabit LAN, 10Gigabit SFP+
Liczba gniazd PICe1
Moc zasilacza300 W
Zasilacz redundantnyTak
Waga8,62 kg
Wymiary43,3 x 482,6 x 505,54 mm
Port USB 3.2 Gen14 szt.
Port USB 3.2 Gen21 szt.
Wysokość1U
ProducentQNAP
Gwarancja36 miesięcy
 

Dostępność w salonach


Centrala Mirków (magazyn wysyłkowy):Dostępny w oddziałach 72 hDostępny w oddziałach 72 h
Kalisz:Brak towaruBrak towaru
Legnica:Brak towaruBrak towaru
Katowice:Brak towaruBrak towaru
Gliwice:Brak towaruBrak towaru
Bytom:Brak towaruBrak towaru
Poznań:Brak towaruBrak towaru
Opole:Dzwoń: 77 4536349Dzwoń: 77 4536349
Trzebnica:Brak towaruBrak towaru
 

Podobne produkty
Produkt jest dostępny na zamówienie. Czas realizacji zamówienia wynosi 72 godzin.

Dodaj komentarz:Ocena:
                    Oficjalne odpowiedzi ProLine są oznaczone innym kolorem i ikoną  Zobacz regulamin komentarzyZasady umieszczania komentarzy
Wstecz  Góra Strony  
Copyright © 2002-2022 by ProLine.     Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zamknij / Close

Newsletter ProLine

Więcej o Newsletterze ProLine

Chcesz wiedzieć wszystko przed innymi?

Zapisz się do newslettera i nie pozwól, by coś cię ominęło!

Nie przegap żadnej promocji, zdobywaj kody rabatowe.

Otrzymuj informacje o okazjach i nowościach w ofercie.