Komputer do gier za 4000 zł

Bardzo wydajny i bardzo dobrze wyceniony procesor AMD Ryzen 5 5600 w połączeniu z kartą graficzną Gigabyte GeForce RTX 3060 EAGLE OC 12GB GDDR6 LHR. Konfiguracja taka jest wręcz skrojona do nowych gier w rozdzielczości Full HD, a tam gdzie braknie Wam wydajności, pamiętajcie o technice skalowania obrazu DLSS na kartach graficznych RTX. Pamięci z taktowaniem 3600 MHz pracujące w trybie Dual-Channel oraz szybki dysk SSD WD Blue SN570 M.2 na protokole NVMe są idealnym dopłenieniem tej konfiguracji. Relacja cena do jakości i wydajności stoi tutaj na najwyższym szczeblu. 

AMD Ryzen 5 5600 RTX 3060

Mieliśmy okazję sprawdzić wydajność takiego połączenia w grach oraz w programach użytkowych, podczas testu naszej gotowej konfiguracji ZENPC Gaming. Sprawdźcie dokładanie na ile klatek możecie liczyć zarówno w rozdzielczości 1080p jak i również 1440p

 

Wysoki komfort użytkowania

Poza samą wydajnością pamiętamy o wysokim komforcie użytkowania. Wysoką wydajność oraz bardzo dobrą kultrę pracy wentylatorów Arctic P12 PWM PST 120 mm chyba większość z Was zna, albo chociaż o tym słyszała. Karta graficzna Gigabyte GeForce RTX 3060 EAGLE OC 12GB GDDR6  posiada wydajne chłodzenie zachowując niskie temperatury i cichą pracę. Dzięki zmianie chłodzenia boxowego na procesorze na Endorfy Fera 5, macie gwarancję niskich temperatur oraz bardzo cichej pracy całego zestawu.

 

Dzięki temu, że obecnie procesor AMD Ryzen 5 5600 oferujący praktycznie taką samą wydajność jak Intel Core i5-12400F, kosztuje mniej i mało tego, płyta główna do niego jest również tańsza, to w tej konfiguracji warto skupić na dodatkowych możliwościach rozbudowy - pojemniejszy dysk, więcej pamięci RAM. Wydając taką samą kwotę jak za zestaw z Intelem możemy tutaj coś ugrać dodatkowego zachowując taką samą wydajność. 

Oszczędności: 

Rozbudowa:

Peryferia do zestawu

Jeżeli nie posiadacie monitora do takiego zestawu, to sprawdźcie naszą ofertę i skupcie się na typowo gamingowych ekranach które wyposażone są w matryce VA bądź IPS z rodzielczością 1920x1080p wraz wysokim odświeżaniem 144 Hz, które to zapewni Wam nieskazitelnie płynny obraz. Jeżeli macie ograniczony niższy budżet, to wybór monitora z odświeżaniem 75 Hz też będzie w zupełności akceptowalny. Wybierając system operacyjny, nie ma nawet się co zastanawiać, i wybierajcie tutaj Windows 11 Home. W kategorii pereferii komputerowych znajdziecie również gamingowe myszki, klawiatury, słuchawki oraz inne urządzenia, które mogą być dla Was przydatne.