Kup taniej wysyłkowo... Cena internetowa:
92,00 zł
Cena detaliczna:
94,00 zł
Dostępny w magazynie wysyłkowym

Duża ilośćDuża ilość

Noctua NA-FC1 PWM 4-Pin

Dodaj swoją ocenę | Producent: Noctua | kod: NA-FC1 | Ean: 9010018200232

Opis Kontroler obrotów Noctua NA FC1 PWM 4-Pin

NA-FC1 to kompaktowy, wysoce elastyczny kontroler kontroler dla 4-pinowych wentylatorów PWM, który może pracować samodzielnie w celu ręcznej redukcji prędkości i również pracować w tandemie z automatycznym sterowaniem wentylatorem płyty głównej. Każdy produkt Noctua jest pod kątem bezbłędnego działania przez nasz zespół kontroli jakości przed opuszczeniem fabryki. i jestem przekonany, że będziesz w stanie wyczuć niektóre z badań, uwagi i troski, które włożyliśmy w stworzenie tego urządzenia. Po podłączeniu do płyty głównej można spowolnić działanie wentylatorów, które są sterowane przez automatyczny kontroler PWM płyty głównej.
Najważniejsze cechy
  • Umożliwia manualne sterowanie obrotami wentylatorów PWM
  • Tryb “No stop”, blokujący funkcję wyłączania pracy wentylatorów
  • Uniwersalne podłączenie
  • Dioda LED sygnalizująca aktualną pracę
  • Kontroler nie nadaje się do regulacji prędkości wentylatorów bez PWM


Na Fc1

Sterowanie oparte na PWM

Podczas gdy większość sterowników wentylatorów opiera się na napięciu, NA-FC1 wykorzystuje bardziej wyrafinowaną technikę modulacji szerokości impulsu (PWM), która pozwala na bardziej wydajne sterowanie i niższe minimalne prędkości, niezależnie od napięcia początkowego wentylatora. Wiele płyt głównych nie zapewnia wystarczających opcji dostosowania automatycznego sterowania wentylatorami lub po prostu nie schodzi poniżej określonych cykli pracy i poziomów prędkości. Używając NA-FC1, możesz obniżyć krzywą sterowania PWM płyty głównej, aby osiągnąć naprawdę cichą pracę, nawet z szybkimi wentylatorami PWM, takimi jak seria industrialPPC firmy Noctua.

Kabel wejściowy NA-AC4 z adapterem zasilania

Ponieważ zasilanie wielu wentylatorów o większej mocy z jednego gniazda wentylatora płyty głównej może spowodować uszkodzenie płyty głównej, NA-FC1 zawiera adapter NA-AC4, który zasila urządzenie bezpośrednio z zasilacza, jednocześnie odbierając sygnał wejściowy PWM z płyty głównej i przekazując informacje o prędkości obrotowej. Dzięki temu idealnie nadaje się do sterowania wieloma szybkimi wentylatorami, takimi jak przemysłowe modele PPC firmy Noctua o prędkości 3000 obr./min. Podłącz złącze S-ATA NA-AC4 do jednego ze złączy S-ATA zasilacza. Podłącz żeńskie 4-pinowe złącze NA-AC4 do gniazda wentylatora płyty głównej, a męskie 4-pinowe złącze do złącza wejściowego NA-FC1.Następnie podłącz wentylator do złącza wyjściowego. Jeśli chcesz sterować wieloma wentylatorami, najpierw podłącz kabel rozdzielający NA-SC1 do złącza wyjściowego a wentylatory do złącza wejściowego NA-SC1.

Na Fc1 1

Trójdrożny kabel rozdzielający

Dostarczony 3-kierunkowy kabel rozdzielający umożliwia podłączenie maksymalnie trzech 4-pinowych wentylatorów PWM w celu jednoczesnego sterowania nimi. Jeszcze większą liczbą wentylatorów można sterować jednocześnie, korzystając z dodatkowych kabli rozdzielających NA-YC1, które są dostarczane z wieloma wentylatorami Noctua.

Kabel wejściowy NA-EC1

Uwaga: Należy pamiętać, że typowe gniazda wentylatorów płyty głównej zwykle obsługują tylko do 9,6 lub 12W (szczegółowe informacje można znaleźć w instrukcji obsługi płyty głównej). Przekroczenie tej wartości może uszkodzić płytę główną, a Noctua nie ponosi odpowiedzialności za takie uszkodzenia.Należy zawsze używać dostarczonego adaptera NA-AC4 (patrz opcja konfiguracji A), jeśli łączny pobór mocy podłączonych wentylatorów przekracza maksymalną moc znamionową nagłówka wentylatora płyty głównej. Podłącz kabel wejściowy NA-EC1 do złącza wejściowego i do gniazda wentylatora na płycie głównej lub innego źródła zasilania.Następnie podłącz wentylator do złącza wyjściowego.Jeśli chcesz sterować wieloma wentylatorami. Podłącz żeńskie 4-pinowe złącze NA-AC4 do nagłówka wentylatora płyty głównej, a męskie 4-pinowe złącze do złącza wejściowego NA-FC1.Następnie podłącz wentylator do złącza wyjściowego.

Na Fc1 2

Tryby użytkowania

a) Sterowanie ręczne
Jeśli NA-FC1 nie otrzyma sygnału PWM po stronie wejściowej (z płyty głównej), będzie działał jako ręczny regulator prędkości. regulator prędkości. NA-FC1 wygeneruje wtedy sygnał PWM w zakresie od 0 do 100% cyklu pracy PWM w zależności od ustawienia pokrętła regulacji prędkości. Obróć pokrętło regulacji prędkości w prawo, aby zwiększyć w prawo, aby zwiększyć prędkość i w lewo, aby ją zmniejszyć. Pomarańczowa dioda LED stanu ustawienia prędkości zmieni jasność zgodnie z ustawieniem prędkości. w zależności od ustawienia prędkości. Należy pamiętać, że NA-FC1 może być używany w trybie ręcznym, gdy jest zasilany zarówno z gniazd wentylatora na płycie głównej, jak i z innych źródeł zasilania. Zależy to tylko od tego, czy na wejściu jest sygnał PWM, czy nie, więc po prostu wyłącz automatyczne sterowanie wentylatorem w BIOS-ie płyty głównej, jeśli chcesz używać NA-FC1 w trybie ręcznym.

b) Regulacja automatycznego sterowania wentylatorem płyty głównej
Jeśli NA-FC1 odbierze wejściowy sygnał PWM, dostosuje go w zakresie od 100% do 0%, w zależności od ustawienia pokrętła regulacji prędkości. Na przykład, jeśli pokrętło jest ustawione na 50%, a płyta główna dostarcza sygnał PWM o cyklu pracy 100%, NA-FC1 zmniejszy sygnał o 50%, dając w ten sposób wyjściowy cykl pracy PWM równy 50%. Jeśli płyta główna dostarcza 80%, a NA-FC1 jest ustawiony na 50%, będzie on wysyłał 40% itd. W ten sposób NA-FC1 będzie działał w tandemie z płytą główną, umożliwiając obniżenie oryginalnej krzywej sterowania w celu osiągnięcia niższych prędkości wentylatora i poziomów hałasu.

6-letnia gwarancja producenta

Produkty Noctua słyną z nienagannej jakości i wyjątkowej trwałości. Podobnie jak wszystkie, kontroler wentylatora NA-FC1 jest trwały i objęty pełną 6-letnią gwarancją producenta.

Zestaw zawiera:

  • Kontroler NA-FC1
  • Trójdrożny kabel rozdzielający NA-SC1
  • Kabel wejściowy NA-EC1
  • Kabel wejściowy NA-AC4 z zasilaczem


Cechy produktu Kontroler obrotów Noctua NA FC1 PWM 4-Pin

KolorCzarny
WyświetlaczNie
Wymiary21 x 25 x 48 mm
Waga15 g
Zakres napięć5-12 V
Złącze4-pinowe
Produkty w zestawieNA-FC1, NA-SC1, NA-EC1, NA-AC4
Gwarancja producenta72 miesiące
ProducentNoctua


 

Dostępność w salonach


Centrala Mirków (magazyn wysyłkowy):Duża ilośćDuża ilość
Kalisz:Dostępny w oddziałach - 2-5 dniDostępny w oddziałach - 2-5 dni
Legnica:Dostępny w oddziałach - 2-5 dniDostępny w oddziałach - 2-5 dni
Katowice:Dostępny w oddziałach - 2-5 dniDostępny w oddziałach - 2-5 dni
Gliwice:Dostępny w oddziałach - 2-5 dniDostępny w oddziałach - 2-5 dni
Bytom:Dostępny w oddziałach - 2-5 dniDostępny w oddziałach - 2-5 dni
Poznań:Dostępny w oddziałach - 2-5 dniDostępny w oddziałach - 2-5 dni
Opole:Dzwoń: 77 4536349Dzwoń: 77 4536349
Trzebnica:Dostępny w oddziałach - 2-5 dniDostępny w oddziałach - 2-5 dni
 

Podobne produkty


NazwaCenaRónicaStanOcena
Gelid Fan Speed Controller (FC-MC01-B)Gelid Fan Speed Controller (FC-MC01-B)19,-73 zł taniejŚrednia ilośćŚrednia ilość 


Bestsellery w kategorii: Panele sterujące i kontrolery


Dodaj komentarz:Ocena:
                    Oficjalne odpowiedzi ProLine są oznaczone innym kolorem i ikoną  Zobacz regulamin komentarzyZasady umieszczania komentarzy
Wstecz  Góra Strony  
Copyright © 2002-2024 by ProLine.     Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zamknij /  Close

Newsletter ProLine

Więcej o Newsletterze ProLine

Chcesz wiedzieć wszystko przed innymi?

Zapisz się do newslettera i nie pozwól, by coś cię ominęło!

Nie przegap żadnej promocji, zdobywaj kody rabatowe.

Otrzymuj informacje o okazjach i nowościach w ofercie.