Komputer do gier za 10 000 zł

Podrasowana wersja poprzedniego zestawu. Jeżeli czujesz niedosyt przy tak dużym wydatku i procesorze z tylko z 6 rdzeniami i 12 wątkami, to ta propozycja jest zdecydowanie dla Ciebie. W tej konfiguracji znajduje się AMD Ryzen 7 7700X który posiada 8 rdzeni i 16 wątków w połączeniu z kartą graficzną GeForce RTX 4070 Ti Gaming OC 12GB GDDR6X. Wielozadaniowa maszyna do gier w każdej rozdzielczości oferują dużą ilość generowanych klatek z zapasem rdzeni i wątków pod zadania wielowątkowe. To nadal mniej wątków niż w procesorze i7-13700KF ale na plus mamy tutaj pamięci DDR5 jak i również platformę AM5 na którą wyjdą jeszcze wydajniejsze procesory.

Wydajność AMD Ryzen 7 7700X

 Testy przeprowadziliśmy zarówno w benchmarkach, programach użytkowych i oczywiście w tym, co interesuje Was najbardziej - w grach! Na naszych wykresach wydajności w grach, procesor AMD Ryzen 7 7700X najczęściej plasował się najwyżej z całej serii procesorów AMD Ryzen 7000. Idealny balans pomiędzy ilością rdzeni i wątków z wydajnością pojedynczego rdzenia.

 

Wysokiej jakości podzespoły

Obudowa Fractal Design Meshify Lite 2 o bardzo dobrej jakości wykonania wraz z trzema zainstalowanymi wentylatorami zapewni optymalny obieg powietrza. Układ chłodzenia AiO w postaci Endorfy F280 możecie bez problemu zamontować na górze Meshify Lite 2. Zasilacz o mocy 850W w postaci be quiet! Pure Power 12 M 850W będzie tutaj w zupełności wystarczając, bo jak dobrze wiemy, moc taka jest w stanie zapewnić zasilanie nawet dla RTX 4090, choć zawsze lepiej w takim przypadku dorzucić coś mocniejszego. Wszystkie propozycje rozbudowy czy też oszczędności znajdziecie niżej.

 

Podobnie jak wcześniej, również tutaj możecie zamienić procesor 7700X na model AMD Ryzen 7 7700 - bez X - który ma niższe TDP oraz niższy pobór prądu, który oczywiście przekłada się na niższe temperatury choć ciężko akurat w tym przypadku podciągnąć to pod oszczędności finansowe, bo procesory kosztują niemal tyle samo

Oszczędności:

Rozbudowa:

Peryferia do zestawu

Jeżeli nie posiadacie monitora do takiego zestawu, to sprawdźcie naszą ofertę i skupcie się na typowo gamingowych ekranach które wyposażone są w matryce VA bądź IPS z rodzielczością 2560x1440p bądź nawet 4K wraz wysokim odświeżaniem 144 Hz, które zapewnią Wam bardzo płynny obraz. Wybierając system operacyjny, nie ma nawet się co zastanawiać, i wybierajcie tutaj Windows 11 Home. W kategorii pereferii komputerowych znajdziecie również gamingowe myszki, klawiatury, słuchawki oraz inne urządzenia, które mogą być dla Was przydatne.