Microsoft wprowadził potężne obniżki cen za korzystanie z usługi OneDrive. Czeka nas też kilka innych istotnych zmian.

Gigant systemów operacyjnych zwiększył ilość dostępnej za darmo przestrzeni dyskowej - nowy użytkownik usługi OneDrive otrzyma 15 GB (wcześniej 7 GB). Również osoby korzystające z płatnej wersji dysku Microsoftu mogą liczyć na korzyści: w przypadku 100 GB przestrzeni miesięczna cena wyniesie teraz 8 złotych (wcześniej 30 zł). Dwa razy większa pojemność kosztuje od teraz 16 złotych (wcześniej 45 zł).

Wszyscy dotychczasowi użytkownicy automatycznie otrzymają niższą cenę usługi. Ponadto wszystkie subskrypcje pakietu Office 365 otrzymają 1 TB przestrzeni dyskowej (Office 365 Home: 1 TB dla każdego z użytkowników/5 możliwych; Office 365 Personal i University: 1 TB dla subskrypcji). W dalszym ciągu obowiązywać będzie promocja polegająca na polecaniu usługi, tu dostajemy 500MB za każdego nowego użytkownika co maksymalnie może powiększyć powierzchnię naszego konta o dodatkowe 5GB.

Największym przegranym tej wojny jest Dropbox. To on sprawił, że chmura stała się wygodnym narzędziem dla zwykłego użytkownika i to jego rozwiązania przejęli giganci. Teraz jednak widać, że niewielka wciąż firma nie jest w stanie wytrzymać konkurencji cenowej z olbrzymami, dla których inwestycja w sprzęt i miejsce nie jest wielkim problemem.