Nowy 22 calowy panoramiczny model Samsunga z linii SyncMaster oznaczony jest symbolem 2232BW. Monitor wyposażony został w matrycę TN 3 generacji o czasie reakcji 2 ms oraz złącze DVI obsługujące standard HDCP.

Samsung SM 2232BW

Dzięki eleganckiej, błyszczącej, czarnej obudowie monitor Samsung SyncMaster 2232BW to nie tylko wyjątkowe narzędzie pracy ale również ciekawy i interesujący element wystroju wnętrza. Nowoczesny i nowatorski design sprawia, że monitor prezentuje się na tyle efektownie iż można go uznać niemalże za dzieło sztuki. Samsung SyncMaster 2232BW to nie tylko wygląd ale przede wszystkim wyjątkowe parametry techniczne. Przekątna ekranu 22 cale, kontrast 3000:1 (dynamiczny), jasność 300 cd/m2 i czas reakcji 2 ms zapewniają wyrazistość i ostrość szczegółów, jasny i klarowny obraz, szybkie dostosowanie do wymagań programów czy specjalnych aplikacji, komfortową pracę i zabawę. Samsung SyncMaster 2032BW to doskonałe rozwiązanie zarówno do domu jaki i biura.

Samsung SM 2232BW

Kartonowe opakowanie bohatera recenzji nie jest szczególnie efektowne, ale za to proste i solidne.

Samsung SM 2232BW

Wymowny w swojej prostocie karton z oznaczeniami modelu, po otworzeniu zawiera zabezpieczający panel styropian, okrągłą podstawka wraz z krótką nóżką, instrukcję obsługi (również w języku polskim) wraz z płytą CD (na której znajdziemy sterowniki i oprogramowanie), kabel VGA oraz DVI i to co niezbędne czyli kabel zasilania.

Samsung SM 2232BW

Pierwszą czynnością jaką nas czeka po wyciagnięciu wszystkich elementów monitora, to niezwykle prosty montaż podstawki.

Samsung SM 2232BW

Pod podstawką w środkowej części znajduje się element wzmocniony metalem wraz z efektowną nakrętką. Z ciekawostek można zauważyć że to jeden z jedynych elementów metalowych obudowy monitora jaki udaje się zauważyć w czasie montażu.

Samsung SM 2232BW

Detale stopki wykończono wysoko polerowanym, gładkim tworzywem podobnie jak ramkę, wszystko błyszczy, odbija się jak lustro, aż strach dotknąć aby nie zostawić odcisków palców... trzeba bardzo uważać :)

Samsung SM 2232BW

Mimo wszystko, całość jest zgrana i bardzo ciekawa stylistycznie, a desing monitora na pierwszy rzut oka robi wrażenie.

Samsung SM 2232BW

Panel wykonano prawie w całości z czarnego plastiku. Ramkę oraz detale stopki wykończono błyszczącym, gładkim i czarnym tworzywem. Mimo wszystko może się zdarzyć, że błyszcząca ramka o zaokrąglonych krawędziach może nie przypaść niektórym do gustu. Jej wady widoczne są od razu - przede wszystkim kurzy się, palcuje, oraz okazjonalnie może służyć za lustro, szczególnie w ciągu dnia. Oprócz tego wzbudza zazdrość sąsiada i członków rodziny, ponieważ monitor sprawia wrażenie produktu, który wyszedł spod ręki artysty jubilera, brakuje tutaj tylko drogich kamieni i złotego (albo srebrnego) napisu.

Samsung SM 2232BW

Samsung SM 2232BW

Panel posiada kiepską regulację położenia ekranu. Regulacja położenia matrycy jest mocno ograniczona. Użytkownik jest w stanie zmieniać tylko nachylenie ekranu pod niewielkim kątem.

Samsung SM 2232BW

Matryca modelu 2232BW jest matowa, zatem nie będzie stwarzać problemów z refleksami i odbiciami. Monitor nie posiada zintegrowanych głośniczków, które często występują w innych podobnych modelach.

Samsung SM 2232BW

Do cech, które wyróżniają Samsunga SM 2232BW na tle konkurencji, w pierwszej kolejności należy wymienić bardzo wysoki kontrast, w trybie dynamicznym monitor jest w stanie osiągnąć kontrast rzędu 3000:1 (1000:1), oraz jasność (300cd/m2), a czas reakcji plamki wynosi 2 ms. Matryca została wykonana w technologii TN III generacji, dzięki czemu kąt widzenia został znacznie poprawiony w stosunku do starszych modeli (170 stopni w pionie i 170 stopni w poziomie).

Samsung SM 2232BW

Samsung SyncMaster 2232BW dysponuje panoramiczną rozdzielczością 1680 x 1050 pikseli. Jest to wygodna powierzchnia do większości codziennych zastosowań. Model SyncMaster wyposażono w standard HDCP. Protokół HDCP wymyślony został specjalnie dla danych wysyłanych poprzez kable HDMI oraz DVI.

Samsung SM 2232BW

Smużenie w przypadku Samsunga SyncMaster 2232BW nie występuje i jak zapewnia producent jest na poziomie 2 ms i faktycznie nie czuje się aby były to dane wyssane z palca. Jedno jest pewne Samsung SM 2232BW to połączenie zaawansowanej technologii z ergonomią i ciekawym designem. Spełnia on normę jakości TCO 2003 oraz ISO 13406-2.

Samsung SM 2232BW

Do manipulowania okienkowym systemem zarządzania wyświetlaczem służy pięć guzików, znajdujących się na spodniej krawędzi ekranu, nie są zbyt wygodne, ale za to dobrze ukryte i niewidoczne.

Samsung SM 2232BW

Samsung SM 2232BW

Panel do komputera podłączyć możemy za pomocą złącza analogowego D-SUB, a także cyfrowego DVI. Monitor wyposażony został w standard HDCP.

Samsung SM 2232BW

Piękny, niebieski przycisk "power" na pewno da się zauważyć szczególnie w nocy, świeci bowiem mocnym, rażącym światłem i trudno go zgubić podczas pracy z monitorem. Nie można go wyłączyć z poziomu OSD monitora. Trzeba go więc zwyczajnie zasłonić w przypadku nocnego oglądania filmów lub grania.

Samsung SM 2232BW

Jeśli chodzi o kąty widzenia, można zauważyć, że w przypadku nowych matryc TN Samsunga, nazwanych szumnie przez firmę TN III (trzeciej generacji), są one zdecydowanie lepsze na tle innych 22 calowych modeli w tej klasie, lub wogóle doskonałe wśród matryc TN. W tym wypadku można zauważyć, że postęp w tej dziedzinie poszedł naprzód, oczywiście daleko mu jeszcze do poziomu matryc PVA/MVA ale niewątpliwie postęp jest. Jak prezentują się kąty widzenia, poniżej każdy może ocenić sam.

Samsung SM 2232BW

Z pozycji centralnej obraz zachwyca gamą barw i dużym kontrastem.

Samsung SM 2232BW

Odchylając się minimalnie na boki, czuje się zmianę temperatury bieli, ale nie jest jeszcze tak źle, wręcz akceptowalnie.

Samsung SM 2232BW

Oto szumne "papierowe" 170 stopni... chyba nie jest jeszcze aż tak tragicznie?

Samsung SM 2232BW

Patrząc od dołu na panel z pozytywu przechodzimy w negatyw...

Samsung SM 2232BW

Od góry patrząc obraz jest mocno rozjaśniony, nie powinno to nas dziwić bo taki stan rzeczy występuje na większości matryc TN, można tylko pogratulować Samsungowi, że akurat jego matryca TN III (trzeciej generacji) jest pod tym względem dość udana, nie czuje się tutaj zbyt mocno zmiany kątów wyświetlania przechylając głowę na boki.

W typowym zastosowaniu Samsung SM 2232BW to doskonały monitor do multimediów. Świetnie sprawdzi się w domu jaki i w biurze. Duży 22 calowy panel wyświetlający obraz w rozdzielczości 1680 x 1050 pikseli to doskonała propozycja dla każdego. Szczególnie teraz, kiedy ceny dwudziestodwu-calowców są naprawdę atrakcyjne. Zalety testowanego panelu jakie powinno się wymienić, to przede wszystkim niski czas reakcji, naprawdę duży kontrast oraz ciekawy i niepowtarzalny design. Jego wady to "jeszcze" wąskie kąty widzenia a oraz łatwo brudząca się obudowa, chociaż dla osoby pielęgnującej otoczenie swojego komputerowego świata, ta cecha nie powinna wcale odstraszać.

Samsung SM 2232BW

Podsumowując krótko: ze względu na doskonały wyświetlany obraz oraz interesujący desing jest to chyba obecnie najciekawszy (a może i najlepszy) duży 22 calowy monitor oparty o matrycę TN.