W maju Ubisoft wydało swój pierwszy zwiastun gry Assassin's Creed Valhalla. Niestety, nie pokazał on zbyt wiele rozgrywki. Chociaż wydawca nie ujawnił jeszcze oficjalnie informacji na temat nadchodzącej gry, 20 minut gameplaya wyciekło do sieci, pokazując, czego fani mogą spodziewać się po premierze w tym roku.

Materiał z rozgrywki ma nieco ponad 20 minut i pokazuje wiele aspektów nadchodzącej gry. Fizyka, walka, przerywniki i mechanika są pokazane na filmie. Od czasu wycieku Ubisoft szybko zareagował i usunął film, chociaż pojawiło się wiele mirrorów.

Assassin's Creed Valhalla został po raz pierwszy pokazany w kwietniu. Następnie potwierdzono, że rozgrywka zostanie pokazana po raz pierwszy podczas majowego pokazu gier Xbox Series X. Niestety wielu fanów było rozczarowanych prezentacją ze względu na bardzo kinową prezentację "rozgrywki". Chociaż dla Ubisoft z pewnością niefortunne jest, że rozgrywka wyciekła w taki sposób, fajnie jest w końcu rzucić okiem na grę. Mamy nadzieję, że w następstwie tego Ubisoft zdecyduje się wydać gameplaya w oficjalnym filmie.