Smartfon Samsung Galaxy S6 Active oficjalnie zadebiutował na rynku i jest już dostępny u amerykańskiego operatora AT&T. Nowość została oparta na platformie sprzętowej Galaxy S6 i dodatkowo posiada wzmocnioną konstrukcję, która ma wytrzymać więcej niż pierwowzór.

Na pokładzie Galaxy S6 Active znajdziemy ekran QHD Super AMOLED 5,1-calowy, mocny procesor Exynos 7420 oraz 3 GB pamięci RAM. W przeciwieństwie do nieco starszego brata, Galaxy S6 Active jest jednak oczywiście wodoszczelny (do 30 minut zanurzenia na głębokości 1,5 metra) i odporny na pył. Za jego dodatkową zaletę wiele osób uzna z pewnością także baterię o pojemności aż 3500 mAh. Zgodnie z przewidywaniami model Active nie został wyposażony w czytnik linii papilarnych, który Galaxy S6 i S6 Edge mają zintegrowany w przyciskach domowych. Zamiast tego wersja Active wyposażona został w trzy przyciski fizyczne - domowy, wstecz oraz Multi-Window. Urządzenie pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android 5.0.2 "Lollipop".
Standardowo Galaxy S6 Active ma 32 GB pamięci flash. Urządzenie oferuje tryb UltraPower, który ma zapewniać obniżony pobór mocy, a także tryb szybkiego ładowania akumuatora. Obecna jest też funkcja Activity Zone, która oferuje szybki dostęp do kompasu, latarki, czasomierza, a także innych gadżetów użytecznych w terenie. Niestety smartfon Samsung Galaxy S6 Active nie posiada slotu na karty microSD.