W tym tygodniu Google uruchomiło proces aktualizacji do Androida 6.0.1 Marshmallow dla urządzeń Android One. Oczywiście, niedługo oprogramowanie trafi także na Nexusy. Na tym jednak nie koniec, bo jeśli wierzyć plotkom, to firma z Mountain View we własnych laboratoriach już testuje Androida 6.1 Marshmallow.

Informację ujawnił na Twitterze LlabTooFeR, który dosyć często dostarcza sprawdzonych informacji ze świata Androida, a już z pewnością dotyczy to urządzeń marki HTC.

Niestety, nie są znane żadne dodatkowe szczegóły na temat Androida 6.1 Marshmallow. Jak nietrudno się domyślić, system zapewne będzie zawierał coś więcej niż tylko poprawki błędów. Sugeruje nam to większa zmiana w numeracji niż w przypadku Androida 6.0.1. Jakie to będą funkcje? Tego nie wiemy.

Jeśli cofniemy się w czasie, to zapewne pamiętamy, że w marcu tego roku Google udostępniło większe uaktualnienie dla Lollipopa w postaci Androida 5.1. System doczekał się m.in. oficjalnego wsparcia dla dwóch kart SIM czy obsługi rozmów w jakości HD. Android 6.1 z pewnością też wniesie nowe funkcje, ale na więcej szczegółów musimy poczekać. System zostanie wydany w przyszłym roku. Zapewne jeszcze w pierwszej połowie 2016 roku, zanim zostanie ogłoszony Android N.