Inspirowany konsolami do gier komputer z kompaktową, 2,5-litrową obudową, wydajnymi komponentami, zaawansowanym dźwiękiem i technologiami poprawiającymi jakość rozgrywki - to nowy mini PC GR6 przygotowany przez Asus ROG.

Asus ROG GR6 wykorzystuje wysokiej jakości komponenty i oprogramowanie - zarówno jeżeli chodzi o dźwięk, jak i obsługę połączenia sieciowego. SupremeFX dostarcza realistyczne brzmienie dzięki konstrukcji, która redukuje zakłócenia elektromagnetyczne (EMI). Wykonane w Japonii kondensatory audio ELNA oferują ciepłe i naturalne barwy oraz reprodukują każdy detal efektów dźwiękowych w grach. Analogowe i cyfrowe komponenty są od siebie odizolowane, co minimalizuje zakłócenia elektromagnetyczne. Sonic SenseAmp automatycznie dostosowuje ustawienia wbudowanego wzmacniacza i mpedancję słuchawek. Sonic SoundStage pozwala dopasować dźwięk do różnego typu gier. Działa nawet w systemie SteamOS bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania.

Maksymalne wykorzystanie możliwości audio w GR6 ułatwiają aplikacje Sonic Studio oraz Sonic Radar II. Pierwsza z nich to interfejs do regulacji z funkcją Virtual Surround, która włącza 7.1-kanałowy dźwięk nawet, jeśli użytkownik korzysta z dwukanałowych słuchawek stereofonicznych. Oferuje dodatkowe opcje kontroli dźwięku, w tym konfigurację ustawień Reverb, Bass Boost, Equalizer, Voice Clarity i Smart EQ. Z kolei Sonic Radar II wykrywa przeciwników za pomocą graficznej nakładki wyświetlanej na ekranie. Wskazuje ona położenie źródła strzałów, kroków i innych odgłosów.

Intel Gigabit Ethernet oznacza lepszą przepustowość bez dodatkowego obciążania procesora. Zapewnia ulepszoną obsługę protokołów TCP i UDP oraz dwukrotnie większą prędkość podczas przesyłania małych pakietów gier. GameFirst III nadaje wysoki priorytet pakietom gry i przydziela im większą przepustowość. Posiada cztery tryby priorytetyzacji oraz dostęp do manualnych ustawień, które dają użytkownikowi pełną kontrolę nad połączeniem sieciowym. Wbudowany monitoring sieci nadzoruje ruch i testuje prędkość połączeń.

Steam Big Picture Launcher pozwala grać na ekranie telewizora Full HD 1080p TV, czyli w środowisku podobnym do tego znanego z konsol. Fabrycznie zainstalowana aplikacja Steam umożliwia szybkie i łatwe pobieranie gier na GR6. Warto wspomnieć, że zespół ROG współpracuje obecnie z firmą Valve, aby zapewnić kompatybilność GR6 z Steam OS i Steam Controller.

Odsuwane pokrywy w ROG GR6 oferują łatwy dostęp do 2,5-calowego dysku HDD lub SSD oraz modułów pamięci SO-DIMM. Za wydajne chłodzenie odpowiadają dwa miedziane przewody cieplne i duży wentylator, który odprowadza ciepło z procesora i karty graficznej.

Wraz z ROG GR6 otrzymujemy dostęp do kilku ciekawych narzędzi i aplikacji. AI Suite III to intuicyjny interfejs umożliwiający zmianę ustawień systemu i innych funkcji w kilku prostych ruchach. Z ASUS HomeCloud będziemy zdalnie strumieniować multimedia i otwierać pliki online. Funkcja USB Charger na przednim porcie USB dwukrotnie szybciej naładuje urządzenia mobilne, nawet kiedy komputer będzie wyłączony lub w trybie hibernacji.

Użytkownicy ROG GR6 otrzymają pełną, roczną licencję na oprogramowanie Kaspersky Anti-Virus, a po założeniu nowego konta na ASUS WebStorage, darmowy, roczny dostęp do 100GB przestrzeni dyskowej do udostępniania i przechowywania plików.

Asus ROG GR6 będzie dostępny w Polsce w pierwszej połowie maja 2015 roku. Sugerowana cena detaliczna: od 3099 zł.

[Łukasz Szewczyk]